Srp
11

Moravany B – Veliny 2:1 (1:0)

První mistrovské utkání v nové (vyšší) soutěži jsme odehráli na půdě velice těžkého soupeře Moravan B. Los soutěže nebyl na začátek nové sezóny zrovna shovívavý a nadělil nám soupeře, kteří mají postupové ambice. Naše taktika byla nepouštět soupeře do vyložených šancí a více než na útočnou činnost se zaměřit na pevnou obranu (beton). To se nám po většinu prvního poločasu dařilo. I když soupeř měl rozhodně více ze hry, do vyložených šancí se moc nedostával a zkoušel to spíše ze střední vzdálenosti. Za zmínku však stojí šance domácích kolem 20 minuty, kdy jejich útočník netrefil odkrytou prázdnou branku. Bohužel i když jsme se snažili seč to šlo, domácí se nakonec v 35 minutě přece jen vedení dočkali, když proměnili útok z pravé strany.

Druhý poločas jsme nechtěli zápas hned otevřít a spíše jsme se pokoušeli soupeře překvapovat rychlými protiútoky. Zápas ale rozhodně v druhém poločase byl mnohem více vyrovnanější a z naší strany více ofenzivnější. Zásluhou toho jsme se i my dočkali vyrovnávací branky, kterou po centru z pravé strany proměnil krásnou hlavičkou H. Metelka (kolem 70 minuty). Soupeř lehce znejistil, ale otevřít hru si netroufl. I my jsme se mohli dočkat vedoucí branky, když naší střelu z velkého vápna likvidoval gólman domácích před sebe a k finálnímu zakončení nám chyběl 1 krok. Bohužel v 80. minutě se domácí přece jenom znovu vedoucí branky dočkali, když šikovně prostřelili našeho brankáře, který dnes chytal výtečně. V závěru jsme měli celkem solidní tlak, který však v gólovou a vyrovnávací brankou nevyústil.

Závěrem: Domácí byly po většinu zápasu lepším týmem a asi po zásluze jim 3 body doma zůstávají. My se však nemusíme za předvedený výkon vůbec stydět. Prohrát vyrovnaně s týmem, který má postupové ambice není špatné. Určitě nejsem sám, kdo věří, že i my se tří bodového zápasu dočkáme hned příští týden proti Sezemicím B. Tento zápas se hraje v sobotu 18.8. od 17:00 na jejich hřišti!