Sestava: Šafránek – K. Novák, Kolář, Šejnoha, Stárek – Kovalčík, Koubek, Fabián, Tukora – Metelka, Železný
Na střídání: Chejnovský, Hendrych, Fajtšák, Hemerka
Branky za Veliny vstřelili: Fabián (na 1:1), Tukora (na 2:6)
Diváků: 70

Bohužel toto utkání proti Horním Ředicím se nám vůbec nevydařilo. Hosté se na začátku ujali vedení, byli velice aktivní, důrazní a měli i několik šancí na zvýšení stavu. Jak se ale říká „nedáš, dostaneš“, tak to platilo i nyní. Po pěkné přihrávce do vápna si balón zpracoval H. Fabián a bez problému prostřelil gólmana hostů. Bohužel tato radost nám nevydržela snad ani 2 minuty. Hosté se po naší chybě opět ujali vedení a stav prvního poločasu byl tak 1:2 pro hosty. I když jsme se snažili vyrovnat utkání v druhé půli, tak se nám to bohužel nepodařilo. Hosté během chvíle rozhodli o osudu tohoto utkání 2 rychlými brankami. Jejich efektivnost nabírala na obrátkách, když skoro z každé šance nám dávali celkem pohledné góly. Závěrem už jen stav utkání upravoval D. Tukora, když se rychle zorientoval v malém vápně a dopravil míč do odkryté branky. Konečný stav 2:6 byl pro nás domácím debaklem ..

Veliny – Moravany B 0:0 (0:0)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Kolář, Šejnoha, Ondráček – Metelka, Chejnovský, Fabián, Trojan- Hendrych, Kovalčík
Na střídání: Železný, Hemerka, M. Novák
Diváků: 50

Po vysoké domácí porážce proti Horním Ředicům jsme v přeloženém středečním utkání chtěli konečně bodovat. Moravany B se v tabulce nacházeli na druhém místě a už před zápasem bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché utkání. K utkání jsme však přistoupili mnohem aktivněji a konsolidovaněji než v předchozím utkání. Již od začátku jsme si vypracovávali brankové příležitosti, které bohužel gólem neskončili. Před koncem prvního poločasu jsme však měli šanci největší. Hosté zahráli v pokutovém území rukou a k nařízené penaltě se postavil náš stoper B. Kolář. Ten i když střelu umístil k tyči, tak brankář hostů správně vytipoval střelu a penaltu chytil (na penaltu – video se můžete podívat na našem fanklubu na facebooku). V druhé půli byli více aktivnější hosté, ale velkou příležitost si nevypracovali. Utkání tak skončilo smírně 0:0, což i když se mohlo vyhrát, tak to byl dobrý bod.

St. Hradiště B – Veliny 1:3 (1:2)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Kolář, Šejnoha, Ondráček – Chejnovský, Fabián, Koubek, Trojan – Metelka, Kovalčík
Na střídání: Železný, Hendrych
Branky za Veliny vstřelili: 2x Metelka (na 1:1 a na 1:3), Chejnovský (na 1:2)
Diváků: 80

Rozhodně nejlepší utkání jara jsme odehráli včera ve St. Hradišti, proti tamnímu B mužstvu. Domácí se sice hned v úvodu utkání dostali do vedení, když po centru přesně umístili hlavičku do naší branky. To však Veliny v žádném případě nepoložilo, ba naopak. V tu chvíli jsme byli mnohem aktivnějším týmem, měli jsme dobré příležitosti, které jsme však nevyužili. Kolem 20. minuty se po rychlé přihrávce před brankářem domácích ocitl H. Metelka, který s přehledem vstřelil branku. Přibližně za dalších 15 minut se domácí po drobné šarvátce více než na hru soustředili na hádání se s rozhodčím a po zásluze tak byli potrestáni. Centr z pravé strany před brankou přesně umístil F. Chejnovský a my se tak mohli radovat podruhé. Stav prvního poločasu byl 1:2 pro nás. V druhé půli byl více aktivní již domácí, ale naše obrana včetně brankáře pracovala na jedničku a nedovolila domácím vstřelit vyrovnávací branku. My sice dvakrát měli veliké štěstí, když domácí trefili tyčku, to však ale k dobrému výsledku je někdy potřeba. Za zmínku též stojí, krásná střela z 25 metrů H. Fabiána, které orazítkovala brankovou konstrukci. Dle mého názoru Honza poslední dobou předvádí čím dál tím lepší výkony a stojí za to ho zde i pochválit. V poslední minutě jsme se radovali ještě jednou, když znovu H. Metelka vstřelil branku. Nejprve přehodil po výkopu P. Šafránka, brankáře domácích. To však brankou neskončilo. Domácí však v obraně se v tu chvíli zachovali celkem lehkovážně a Honzovi tak stačila velká bojovnost, aby se před brankou objevil podruhé, a ani tentokráte se nezmýlil. Konečně stav 1:3 a 3 body z venkovního utkání jsou pro nás nesmírně důležité, neboť nás poslali na rovných 20 bodů v tabulce.

Tento týden nás čeká v sobotu domácí utkání proti Dražkovicím a hned v neděli, též domácí utkání proti Sezemicím B. Obě utkání začínají od 17:00 a přímo na hřišti (již v sobotu, též i v neděli) budu přijímat závazné objednávky na trička s logem Sokol Veliny :)