Srp
26

Veliny – Libišany 2:6 (1:4)

Ve 3. kole soutěže III. Holicko k prvnímu domácímu zápasu k nám zavítal tým z Libišan. Pokud do té doby byly nějaké pochybnosti, že je hlavním aspirantem na postup do okresu, tak myslím, že dnes byly bohužel ukončeny. Krásné počasí a hodně diváků určitě viděli zajímavé utkání. Od samého začátku jsme se snažili jet podle předem stanovené taktiky, převážně bránit a nepouštět soupeře do nebezpečných situací před naší bránou a spoléhat se na rychlé protiútoky. I přes silnou převahu týmu z Libišan se nám tato taktika docela dařila. Libišany působili mnohem fotbalovějším dojmem, rychlé a hlavně přesné přihrávky jak po zemi tak vzduchem, přihrávky na 1 dotek zde hráli svoji roli po celý zápas.

Zápas otevřeli hosté kolem 15. minuty, když na několik doteků dotlačili míč za naši branku. Naše odpověď však přišla ve velmi brzké době když L. Hendrych po přesném pasu po levé straně na třetí pokus prostřelil gólmana hostů. Stav 1:1 byl velice příjemný. Bohužel jsme si ho neužili příliš dlouho … Hosté nejprve znovu strhli vedení na svojí stranu kolem 35. minuty (z penalty) a v závěru prvního poločasu utkání prakticky rozhodli, když za 2 minuty dali 2 góly. Stav 1:4 po poločase byl skoro nemožný na jakýkoliv zvrat.

V druhém poločase jsme se snažili stejně jako v prvním poločase dodržovat taktiku. Hosté však byli u balónu dříve a v úvodu 2. poločasu znovu skórovali po penaltě.  Kolem 75. minuty se hosté dočkali dalšího vstřeleného gólů, když se prosadili přesnou střelou na levou stranu naší brány. V závěru už jen znovu L. Hendrych po samostatném průniku na bránu hostů se nemýlil. Konečný stav utkání byl Veliny – Libišany 2:6.

Závěrem: můžeme říci, že hosté i přes naše usilovné snažení vyhráli zcela zaslouženě. Jejich výkony jsou na trochu jiné úrovni než na níž hrajeme my a máme ještě spoustu práce před s sebou, abychom jim mohli vůbec kvalitně konkurovat a sebrat body. I přes celkem vysokou domácí prohru si myslím, že se nemusíme vůbec za nic stydět. Předvedli jsme výkon na který máme, a většina našich borců i za jeho hranici. Libišany jsou alespoň dle mého názoru jasný postupující a my se musíme zaměřit na další zápasy, které už budou určitě mnohem vyrovnanější a pro průběh naší ligy a hlavně našeho týmu mnohem důležitější. Příští týden hrajeme derby na hřišti Ostřetínu, v neděli od 17:00. Zveme tímto všechny své fanoušky, aby nás přijeli podpořit :-)