Říj
14

Býšť – Veliny 2:3 (1:1)

Sestava: Šafránek – Fabián, Ondráček, Caletka, Stárek – Hendrych, Metelka, Řeháček, M. Novák – Houška, Železný
Na střídání: Trojan (za M. Nováka)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Železný (na 1:2 a 1:3), Řeháček (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Bojovné utkání, se šancemi na obou stranách. Hosté šťastnější v jejich proměňování.“

Po týdenní pauze, způsobené přeloženým domácím zápasem, zavítal náš tým do nedaleké Býště. I když se domácí tým nachází na posledním místě v tabulce, věděli jsme, že nás zde nečeká nic lehkého. Celé utkání bylo velice bojovné a vyrovnané, s mírnou převahou našeho týmu. Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe my, když se nám okolo 15. minuty podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. Na útočné polovině hřiště se v chumlu hráčů dokázal nejlépe zorientovat M. Řeháček, který následně obehrál dva domácí hráče a zamířil si to přímo do velkého vápna, kde střelou k tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Po vstřelené brance jsme prahli po vstřelení branky další. Dokázali jsme se svojí bojovností dostat do další zajímavé gólové příležitosti, vstřelit branku se nám z ní bohužel nepodařilo. A jak se říká „nedáš, dostaneš“. Domácí dokázali využít naší hrubé chyby na polovině hřiště, založili rychlý protiútok, který se nám nepodařilo zastavit, a vstřelili vyrovnávací branku. Do konce prvního poločasu jsme měli my i domácí po jedné šanci. Díky dobrým zákrokům obou brankářů zůstalo skóre 1:1 nezměněno.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem aktivněji než tým Býště. V samotném úvodu druhého poločasu jsme založili rychlou akci, ze které se nám podařilo vstřelit naši druhou branku. Po přihrávce za obranu domácích se k míči u rohového praporku dostal R. Železný, který si to následně zamířil k velkému vápnu a střelou z těžkého úhlu vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten si nedokázal pohlídat prostor u své pravé tyče a obdržel druhou branku domácích. S průběžným vedením v zápase začal náš tým pomalu přebírat i iniciativu. Okolo 65. minuty jsme měli výhodu rohového kopu. V rámci této standardní situace dokázal domácí obránce odhlavičkovat míč jen na hranici velkého vápna, kde opět čekal R. Železný a střelou po zemi k levé tyči zvýšil vedení našeho týmu na 1:3. Naneštěstí pro náš tým se o pár minut později dokázala Býšť po druhé v zápase gólově prosadit a zdramatizovat tak závěrečné minuty zápasu. Snižující branka vznikla po hrubé chybě na naší polovině hřiště, následném rychlém protiútoku a obstřelením našeho brankáře. Do konce zápasu si už Býšť nedokázala vytvořit konstantní tlak a dostat se do vyložené gólové příležitosti. Naopak, náš tým měl dvě zajímavé šance na definitivní rozhodnutí celého zápasu. Ale branku se nám již vsítit nepodařilo a tak zápas skončil výsledkem 2:3 pro náš tým.

Tento týden, v sobotu 18. října od 15:30, odehrajeme doma další soutěžní utkání. Soupeřem nám bude Dříteč B. Aktuální tabulku naší soutěže naleznete ZDE!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *