Říj
6

Veliny – Býšť 5:1 (3:1)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Ondráček, Metelka, M. Novák – Trojan (stř. Janeček), R. Novák, Koubek, Fabián – Kovalčík, Hendrych

Derby a též i utkání dvou postupujících celků z minulé sezóny, kteří se však v letošní sezóně zatím docela trápili, nabízel velice zajímavé utkání. Slunečné počasí, ideálně fotbalové, nám konečně přineslo první domácí vítězství a hodně důležité 3 body do tabulky! K zápasu se  nás však moc nesešlo (přesně 11 + trenér) … ale i přes skoro nemožnost střídání jsme odehráli nejlepší podzimní utkání a po zásluze vyhráli. Úvod byl opatrnější jak ze strany domácích, tak i ze strany hostů. Přesto jsme to byli právě my, kteří vstřelili úvodní branku. Přesnou přihrávku dostal V. Trojan a ten levou nohou skóroval i přes jeho tvrzení, že levou to vůbec neumí. Je vidět, že ty schopnosti tam jsou. Druhý gól byl naprosto exkluzivní ! R. Novák za hranicí velkého vápna přesně z „voleje“ umístil míč do šibenice a brankář hostí nestačil říci ani pff. Tyto vstřelené branky nás velice motivovali ke vstřelení dalších a my jsme si vytvořili dobrý tlak. Naše aktivita byla korunována třetí brankou. H. Fabián přesnou střelou k pravé tyči zvyšoval naše vedení již o 3 góly. Bohužel v závěru poločasu přišla smolné branka .. Hosté měli výhodu rohového kopu a po jejich hlavičce se míč odrazil od jednoho z našich hráčů do vlastní sítě. Stav prvního poločasu byl 3:1 pro náš tým.

V druhém poločase jsme v žádném případě nechtěli polevit a dopustit jako již několikrát skutečnost, že jsme dobře rozjeté utkání ztratili. Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu velice aktivně a zápas jsme si hned v prvních minutách prakticky rozhodli v náš prospěch. Z levé strany hřiště šel v podstatě V. Trojan sám na brankáře a nemýlil se. Tentýž hráč měl ještě dvě dobré šance, ale bohužel hattrick se mu završit nepodařilo. Z důvodu jiných povinností jsme museli střídat. Ze hřiště šel právě V. Trojan a nahradil ho trenér B. Janeček, který tak znovu obnovil kariéru. Poslední branku vstřelil L. Hendrych, když na druhý pokus ve vápně prostřelil gólmana hostů a upravoval tak na konečných 5:1 pro domácí. I když jsme v závěru měli ještě několik slibných příležitostí, v koncovce to celkem vázlo. „Někteří“ hráči slibují, že se polepší 😀 Dnes můžeme říci, že se nám utkání vydařilo ze všech stran a že jsme předvedli parádní výkon a po zásluze získali 3 body. Příští týden nás čeká momentálně poslední mužstvo Litětiny A a je zapotřebí dnešní 3 body potvrdit ! Veliny do toho !!