21

Bořice – Veliny 2:2 (0:1)

Sestava: Sedlák – Chejnovský, R. Koubek, Hendrych, Caletka – Trojan, Řepka, Řeháček, V. Koubek – P. Novák
Branky za Veliny vstřelili: Trojan (na 0:1), Řeháček (na 2:2)

Tři týdny před zahájením nového ročníku soutěže III. Holicko zajížděl náš tým do Bořic odehrát první přátelské utkání. Bohužel, s docházkou to bylo podobné jako na konci minulé sezóny, sešli jsme se v pouhých deseti mužích. Domácí tým ale projevil ochotu a půjčil nám jednoho hráče ze svých řad, díky čemuž se mohla většina zápasu odehrát ve vyrovnaném počtu. Úvodní minuty patřily jednoznačně domácím. Ti nás zatlačili na naší polovině hřiště a pokoušeli se vstřelit vedoucí branku. Naštěstí díky jejich mnohdy ukvapenému zakončení, ale i smůle (nastřelili břevno), se jim během prvního poločasu z několika vyložených příležitostí vstřelit branku nepodařilo. Naopak, náš tým udeřil ve 40. minutě. Po přesné přihrávce od P. Nováka postupoval V. Trojan sám na brankáře Bořic a v pozici jeden na jednoho si poradil na jedničku. V závěrečných minutách prvního poločasu se již nic významného nestalo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:1.

V průběhu druhého poločasu zlepšili domácí přesnost přihrávek i klid v zakončení. Díky tomu se jim v 55. minutě podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Ta byla vsítěna po přesném centru na malé vápno a následném doklepnutí do prázdné brány. O deset minut později se Bořice prosadily podruhé, když se útočící hráč vytasil z hranice velkého vápna s razantní střelou. Ta nechytatelně zapadla až do horního růžku naší svatyně. V 80. minutě si M. Řeháček poradil s dvojicí bránících hráčů a přesnou střelou k pravé tyči vyrovnal na konečných 2:2.