Bukovka – Veliny 4:1 (0:0)

Sestava: Sedlák – Tukora, Caletka, Metelka, Stárek – Hendrych, Řepka, Koubek, M. Novák – Fabián, Železný
Na střídání: Zdeněk (za Tukoru), Houška (za M. Nováka), Hemerka (za Železného)
Gól za Veliny vstřelil: Hendrych (na 3:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Aktivnější Bukovka přežila úvodní velkou šanci Velin a po poločase se dokázala střelecky prosadit, na což Veliny nedokázaly reagovat a domácí zaslouženě vyhráli.“

K prvnímu soutěžnímu zápasu jara zajížděl náš tým až do vzdálené Bukovky s jasným cílem uhrát důležité 3 body, které by nás posunuly blíže k horním příčkám tabulky. To se nám bohužel nepodařilo. Bukovka podala podobně jako v prvním podzimním utkání mnohem lepší a aktivnější výkon než náš tým a zaslouženě zvítězila. V samotném úvodu zápasu jsme si dokázali nad Bukovkou vytvořit mírný tlak, z čehož vyústila naše první velká příležitost ke vstřelení branky. Pro přesnou přihrávku za obranu domácích si zaběhl L. Hendrych, který se prostřednictvím kličky domácímu brankáři pokusil dostat do výhodnější střelecké pozice. Domácí gólman však předvedl reflexivní zákrok a nedovolil našemu týmu dostat se do jednobrankového vedení. Po zbytek prvního poločasu hrozila mnohem více domácí Bukovka, která se snažila využít velkého množství standardních situací. Naštěstí se ji žádnou ze svých šancí nepodařilo proměnit a obě mužstva tak odcházela do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Rozhodnutí o rozdělení všech bodů domácím přišlo v rychlém sledu za sebou na začátku druhého poločasu. Domácí Bukovka vstřelila po našich hrubých chybách během pouhých 10 minut tři branky a získala tak do konce utkání pohodlný náskok. S tímto nepříznivým stavem se pokusil něco udělat H. Metelka, když z dobrých třiceti metrů vyslal razantní dalekonosnou střelu, která bohužel skončila jen těsně nad domácí svatyní. O pár minut později se nám podařilo vstřelit kontaktní branku. Po přesné přihrávce D. Řepky se k míči dostal L. Hendrych, který umístil skákavý míč k pravé tyči branky domácích. Naneštěstí dvě minuty před koncem utkání domácí tým neponechal nic náhodě a zvýšil své vedení na konečných 4:1. Branka spadla po přesném centru na osamoceného útočníka Bukovky, který střelou k tyči pohodlně skóroval.

Tento týden, v neděli 12. dubna od 16:30 nás doma čeká velice těžký soupeř, Dašice B. Upozorňujeme tímto naše fanoušky, že původní termín 11. dubna byl změněn !!! Náš tým vyhověl žádosti hostujícího týmu o změnu termínu utkání.