Zář
10

Býšť – Veliny 1:1 (1:1)

Sestava: Sedlák – Železný, R. Koubek, Fajtšák, Mádlo – V. Koubek, Hájek, Strnad, Trojan – Bajzík, Kovalčík
Na střídání: Švanda, Blažek, Beneš
Branku za Veliny vstřelil: Kovalčík (na 1:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „O remíze se rozhodlo v první půli, ve druhé už žádné branky nepadly.“

Z důvodu rekonstrukce hřiště se náš duel proti Býšti odehrál na neutrální půdě, na stadionu v Horních Ředicích. Přítomní fanoušci mohli sledovat zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byl mnohem nebezpečnější náš celek, v tom druhém si naopak více šancí vytvořila Býšť. První příležitost ke vstřelení branky si v 10. minutě vypracoval náš tým. Po pěkné akci po levé straně hřiště přišla přesná přihrávka na rozběhnutého L. Bajzíka, který z prvního doteku vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten byl ale připraven a střelecký pokus vytěsnil mimo tři tyče. V 15. minutě se po dlouhém výkopu od našeho gólmana dostal k míči J. Kovalčík a v obležení dvou protihráčů postupoval na brankáře Býště. Následná střela z hranice velkého vápna bohužel o pár centimetrů minula pravou tyč. V 18. minutě se domácí ujali jednobrankového vedení, když po zbytečném faulu získali výhodu standardní situace. Na centr do pokutového území si výborně naběhl hráč Býště a přesnou hlavičkou uklidil míč do brány. V 27. minutě bylo skóre zápasu znovu vyrovnané. Po několika odražených míčích se ve velkém vápně dostal ke střele J. Kovalčík, a i přes zákrok domácího brankáře skončil míč v síti. V 38. minutě utekl V. Trojan po pravé straně hřiště a následně přesně přihrál L. Bajzíkovi. Umístěná střela naneštěstí pouze orazítkovala levou tyč. V 44. minutě přenesl V. Koubek míč na V. Trojana, který si přihrávku zpracoval na prsa a z prvního doteku vystřelil. Bohužel i v tomto případě nám chyběl kousek štěstí a přesnosti. První poločas tak skončil výsledkem 1:1.

V 56. minutě se těžkým zákrokem vyznamenal domácí brankář, když vytěsnil razantní střelu V. Trojana z bezprostřední vzdálenosti mimo tři tyče. V 72. minutě předvedl náš gólman, O. Sedlák, perfektně načasovaný výběh, díky kterému se mu podařilo zlikvidoval přihrávku na rozběhnutého útočníka Býště. Nebýt tohoto zákroku, domácí hráč by postupoval do pozice „jeden na jednoho“. V 76. minutě se Ondra vytasil s dalším skvělým zákrokem, když si poradil s nebezpečnou střelou ze střední vzdálenosti směřující do horního růžku naší svatyně. Ve zbývajících minutách se již nic významného nestalo. Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1.

Tento týden, v sobotu 15. září od 16:30, přivítáme na našem stadionu aktuálně první celek tabulky, Litětiny. Všichni fanoušci jsou tímto srdečně zváni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *