6

Chvojenec B – Veliny 0:4 (0:0)

Sestava: Sedlák – Železný, R. Koubek, Hájek, Strnad – V. Koubek, Faltys, Mádlo, Eichler – Trojan, Beneš
Na střídání: Jozíf, Blažek, Fajtšák
Branky za Veliny vstřelili: Železný (na 0:1), Trojan (na 0:2), Eichler (na 0:3), Faltys (na 0:4)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí měli šancí na několik zápasů, ale vždy je vychytal hostující gólman Sedlák. To hosté ze čtyř šancí čtyřikrát udeřili.“

K prvnímu venkovnímu utkání této sezóny jsme zajížděli k tradičnímu soupeři, Chvojenci B. Dle statistiky z minulého ročníku se dala předpokládat vyrovnaná partie. Poslední tři vzájemné duely skončily vždy remízou. První poločas příliš zajímavou podívanou nenabídl. Obě mužstva předváděla dobrou práci v zadních řadách, díky čemuž přítomní fanoušci mnoho gólových situací neviděli. Domácí hráči zkoušeli pozornost našeho brankáře převážně pokusy z hranice velkého vápna. Většina jejich střel byla zablokována, ta zbývající postrádala razanci a umístění. Největší šanci prvního poločasu si vytvořil v 25. minutě náš tým. Pro dlouhou přihrávku za obranu si výborně doběhl V. Trojan a z kraje hřiště poslal míč do prostoru malého vápna. Dobíhajícímu M. Benešovi bohužel chyběl jeden krok, aby dokázal míč usměrnit do sítě. První poločas tak skončil výsledkem 0:0.

V 55. minutě zahrával Chvojenec standardní situaci z dobré vzdálenosti. Umístěnou střelu k levé tyči naštěstí zneškodnil vynikajícím zákrokem O. Sedlák. V 69. minutě jsme se ujali jednobrankového vedení. Dobrou práci předvedl svým napadáním V. Trojan, který se na polovině hřiště zmocnil míče a přesně přihrál na rozběhnutého R. Železného. Ten se pokusil přelobovat vyběhnutého domácího gólmana, což se mu podařilo na jedničku. Od tohoto okamžiku se domácí více tlačili do zakončení. Náš celek se naopak spoléhal na kvalitu svých protiútoků. V 75. minutě se gólu dočkal V. Trojan, který obehrál soupeřova obránce i brankáře a s přehledem uklidil míč k tyči. O tři minuty později bylo skóre zápasu už 0:3. Opět výbornou práci předvedl V. Trojan, když u rohového praporku vybojoval míč a následně přesně přihrál na malé vápno. Tam si naběhl pro přihrávku J. Eichler a jednoduše skóroval. Závěrečnou tečku za tímto zápasem předvedl P. Faltys, který se po faulu na hranici velkého vápna ujal exekuce přímého kopu. Nechytatelným umístěním do horního růžku brány Chvojence pečetil výsledek na konečných 0:4.