15

Chvojenec B – Veliny 1:4 (1:1)

Sestava: Sedlák – Tukora, Metelka, Hendrych, L. Holeček – Trojan, Řepka, Koubek, Hemerka – Chejnovský, Železný
Na střídání: M. Holeček (za Hemerku)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Železný (na 1:2 a 1:4), Koubek (na 1:1), Tukora (na 1:3)

V prvním soutěžním utkání jara zavítal náš tým na horkou půdu Chvojence. Začátek zápasu vyšel mnohem lépe domácímu celku, který se již v 7. minutě dostal po rychlém protiútoku do jednobrankového vedení. V průběhu následujících minut jsme si i my vytvořili několik zajímavých střeleckých pokusů. Tyto situace bohužel gólem neskončily. V 25. minutě se po nešťastném dopadu na zem (nekontrolovaný pád na rameno) zranil domácí hráč, pro kterého si musela přijet sanitka. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. Zbytek prvního poločasu se tlačil náš tým do zakončení. Důležitý okamžik přišel v 38. minutě po souhře našich dvou nejzkušenějších hráčů. Po rozběhnutém útoku na levé straně hřiště našel F. Chejnovský přesně v malém vápně neobsazeného R. Koubka, který míč bez problému umístil do sítě. První poločas tak skončil výsledkem 1:1.

Výkon našeho týmu v druhém poločasu rozhodně patřil mezi ty nejlepší v celé sezóně. Hráči Chvojence byli po většinu času zatlačeni na své polovině hřiště, nedostali se do žádné gólové příležitosti a naopak měli plné nohy práce s ubráněním našich útoků. Po centru z pravé strany se v 62. minutě střelecky prosadil R. Železný. Ten umístil skákavý míč přesně k levé tyči. Nejkrásnější okamžik celého zápasu přišel o pět minut později. Životním gólem se blýskl D. Tukora, který poslal míč z dobrých dvaceti pěti metrů nechytatelně do šibenice. Za další dvě minuty přišla závěrečná tečka našeho týmu, která definitivně rozhodla o dělbě bodů v tomto zápase. Na hranici velkého vápna se k míči dostal R. Železný, který nechytatelnou střelou dohnal domácí hráče, po zbytek druhého poločasu, k celkové odevzdanosti. Utkání tak skončilo naší zaslouženou výhrou 1:4.

Tento týden, v sobotu 16. dubna od 16:30, nás doma čeká Dříteč B.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!