Chvojenec B – Veliny 3:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Metelka, Stárek – Hendrych, Řepka, Ondráček, Chejnovský – Tukora, Trojan
Na střídání: Koubek (za Metelku), Houška (za Tukoru), Hemerka (za Houšku), Zdeněk – nenastoupil
Gól za Veliny vstřelil: Hendrych (na 2:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí lepší, i když hráli bez vyloučeného hráče, hosty držel gólman.“

K důležitému zápasu o přední příčky tabulky zajížděl náš tým na horkou půdu do Chvojence. I když vstup do zápasu byl z naší strany lepší než ze strany domácích, nepodařilo se nám ze dvou nadějných šancí skórovat. Domácí tým hrál velice trpělivě. Po naší hrubé chybě se Chvojenec dostal do vedení, když efektivním lobem nasměroval útočník domácích míč přesně do naší brány. Ve 30. minutě přišel moment, který rozhodně na fotbalové trávníky nepatří !!! Hráč domácích nejprve fauloval a následně úmyslně hrubě udeřil pěstí D. Tukoru. Pan rozhodčí naštěstí celý incident dobře viděl a zcela po právu domácího hráče vyloučil. Bohužel i přes naši početní výhodu se o pár minut později dokázali domácí znovu gólově prosadit. Po volném přímém kopu si na míč nejlépe naběhl hráč Chvojence, který ho nechytatelně uklidil hlavičkou k levé tyči. Náš tým měl po zbytek prvního poločasu celou řadu nadějných pokusů, vstřelit branku se nám ale nepodařilo. Stav prvního poločasu byl 2:0 pro domácí Chvojenec.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu jako ten první. Náš tým se tlačil do vápna domácích, vytvářel si velké množství šancí, ale prosadit se nám podařilo až v 75. minutě. Na prodloužený centr za obranu si naběhl L. Hendrych, který střelou k pravé tyči snížil stav utkání na 2:1. Od tohoto okamžiku jsme se více zaměřili na útočné, než bránící aktivity, což se nám v konečném důsledku vymstilo. V 80. minutě se duo hráčů Chvojence dostalo několika přesnými přihrávkami až do velkého vápna, kde střelou k tyči zvýšili vedení svého týmu na konečných 3:1.

Tento týden, v sobotu 25. dubna od 17:00 odehrajeme doma utkání proti aktuálně poslednímu celku tabulky, Popkovicím. Je důležité zvýšit efektivitu a tento zápas bezpodmínečně vyhrát. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni !