13

Dašice B – Veliny 11:4 (6:1)

Sestava: Sedlák – Železný, Tošovský, Metelka, Martin Mádlo – V. Koubek, R. Koubek, Bohumil Švanda, František Völkl – Cung Dinh, Jakub Blažek
Branky za Veliny vstřelili: 3x Železný (na 6:1, 7:2 a 9:3), Blažek (na 9:4)

První a zároveň poslední přípravné utkání před samotným zahájením nového ročníku soutěže IV. Holicko jsme odehráli na hřišti Dašic proti domácímu B týmu. Vstup do zápasu byl z naší strany velice špatný. Už v 13. minutě vedli domácí 3:0, když po zásluze potrestali tři naše hrubé chyby. V 17. minutě jsme měli šanci snížit nepříznivé skóre. Dobře vedená akce po pravé straně hřiště přinesla přesnou přihrávku na malé vápno, kterou bohužel náš útočník lehce podběhl a vzápětí už nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. V 19. minutě rozebrali hráči Dašic naši obranu a přihrávkou na velké vápno vybídli svého spoluhráče ke střele. Tomu se technická střela z prvního dotyku povedla na výbornou a skončila v horním růžku naší brány. V 28. a 38. minutě udeřili opět domácí. Po dvou prakticky identických chybách postupovaly Dašice samy na našeho brankáře a v obou případech se gólově prosadily. V 45. minutě se z vstřeleného gólu mohl konečně radovat i náš celek. Pro přesně načasovanou přihrávku za obranu si výborně naběhl R. Železný. Kličkou brankáři se uvolnil a následně uklidil míč do sítě. První poločas tak skončil výsledkem 6:1.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší než poločas první. Přesto jsme se dopustili několika hrubých chyb, které domácí hráči potrestali. V 60. minutě jsme na polovině hřiště zbytečně ztratili míč, díky čemuž Dašice založily rychlý protiútok, který skončil brankou. V 65. minutě obehrál R. Železný dva domácí obránce a nechytatelnou střelou k tyči skóroval. V 67. a 75. minutě navýšil soupeř své vedení na 9:2. V 80. minutě přišel nejhezčí moment celého zápasu. Dalekonosnou střelou z 30 metrů vyzkoušel R. Železný pozornost domácího brankáře. Ten, i když se během zápasu vytasil s několika dobrými zákroky, byl na tuto razantní střelu krátký. Tímto gólem zkompletoval Radek hattrick. V 85. minutě si pro přihrávku na malé vápno výborně naběhl J. Blažek, a i přes obranný zákrok domácího hráče dotlačil míč do sítě. Závěrečné minuty opět patřily Dašicím. Těm se podařilo po dvou umístěných střelách se ještě dvakrát gólově prosadit. Utkání tak skončilo výsledkem 11:4.

Tento týden, v sobotu 18. srpna od 17:00, odehraje náš tým první soutěžní utkání této sezóny. Soupeřem nám budou Popkovice. Všichni fanoušci jsou tímto srdečně zváni.