6

Dašice B – Veliny 6:0 (2:0)

Sestava: Šafránek – L. Holeček, Metelka, Hendrych, Trojan – Chejnovský, Řepka, Petružálek, Hemerka – Železný, Tukora
Na střídání: Sedlák (za Šafránka), Koubek (za Hemerku)

Týdeník Pernštejn napsal: „Jasná převaha domácích vyústila ve vysoké vítězství.“

V utkání dvou celků sousedících v tabulce se dala předpokládat kvalitní a vyrovnaná hra, ve které nebude nouze o zajímavé momenty a vstřelené branky. Realita byla ale bohužel trochu jiná. Domácí tým posílený o několik hráčů z A mužstva byl po celý zápas lepším mužstvem, vytvářel si nepřeberné množství šancí, ze kterých dokázal vstřelit šest branek. Náš tým absolutně nezvládl začátek zápasu. Již v 2. minutě se dostal domácí hráč, po naší hrubé chybě, do zakončení, které s přehledem proměnil. V následujících třiceti minutách jsme čelili neustálému tlaku Dašic. Ty si vytvářely jednu vyloženou šanci za druhou, několikrát šly samy na našeho brankáře, avšak přidat gól se jim podařilo až v 38. minutě. Branka spadla po přesné přihrávce do velkého vápna a následné pohotové střele k levé tyči. V závěru prvního poločasu se už nic významného nestalo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0.

Pokud by se dal nazvat první poločas jako nepovedený, druhý byl z naší strany bohužel ještě horší. Náš tým se sice snažil a tlačil se do zakončení, vytvořit si vyloženou příležitost se nám ale nedařilo. Toho dokázaly využít Dašice, které v 68. minutě přidaly po rychlém protiútoku důležitou třetí branku. Zbytek druhého poločasu se odehrával převážně na naší polovině hřiště. Domácí hrozili z protiútoků a dlouhých nakopávaných balónů. Navnaděni pohodlným náskokem více otevírali hru, díky čemuž se jim podařilo přidat ještě tři branky. Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 6:0.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!