Dub
9

Dašice B – Veliny 7:5 (4:3)

Sestava: Sedlák – Koubek, Caletka, Metelka, Hendrych – Železný, Řepka, Řeháček, Trojan
Branky za Veliny vstřelili: 3x Řeháček (na 2:1, 4:2 a 4:3), Trojan (na 5:4), Hendrych (na 6:5)

Druhé přátelské utkání bylo z naší strany silně ovlivněno špatnou docházkou, která činila pouhých 9 hráčů. Domácí mužstvo využívalo početní výhodu jako svoji hlavní útočnou zbraň, zatímco my jsme se snažili překvapit soupeře z postupného přechodu do útoku. Prvních deset minut bylo oboustranně velice vyrovnaných. Poté přišly v rychlém sledu za sebou dvě přihrávky za naši obranu, které domácí Dašice s přehledem využily a ujaly se vedení 2:0. Snižující branka přišla okolo 20. minuty, když se krásnou střelou ze střední vzdálenosti blýskl M. Řeháček. O několik minut později byl ve velkém vápně faulován V. Trojan a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil sám faulovaný hráč, který bohužel umístil míč těsně vedle levé tyče. V 30. minutě potkala náš tým další nepříjemnost, když ze hřiště musel z důvodu zranění odejít R. Železný. Od tohoto okamžiku se domácí hráči stále častěji dostávali do zakončení, z něhož vytěžili další dvě branky. V závěru prvního poločasu se M. Řeháček dostal po rychlém protiútoku do výborné střelecké pozice, kterou s přehledem proměnil. O dvě minuty později se stejný hráč prosadil znovu, čímž korunoval svůj výkon již třetím gólem v zápase. Branka spadla po přesné přihrávce za obranu a efektivní kličce brankáři Dašic. Stav prvního poločasu byl 4:3.

Do druhého poločasu nám domácí tým nabídl jednoho hráče ze svých řad. Díky tomuto gestu „Fair Play“ se hra vyrovnala a početní oslabení o tři muže se změnilo na pouhého jednoho. Přesto úvod druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácímu týmu, který z rychlého protiútoku dokázal zvýšit své vedení. V 60. minutě se po centru do velkého vápna dostal k odraženému míči V. Trojan. Ten si v nabídnuté příležitosti poradil mnohem lépe než v předchozím případě a míč zkušeně uklidil za záda brankáře Dašic. Jednobrankové manko nám bohužel nevydrželo příliš dlouho. Rychlý protiútok a střela k tyči znamenala zvýšení náskoku domácích na 6:4. Poslední branku našeho týmu vstřelil z hranice velkého vápna L. Hendrych. Domácí mužstvo se v závěrečných minutách dostalo hned několikrát do pozice „jeden na jednoho“. Díky O. Sedlákovi a jeho efektivním zákrokům jsme mohli být rádi, že hráči Dašic už přidali pouze jednu branku. Utkání tak skončilo výsledkem 7:5.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!