Dražkovice – Veliny 3:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Fabián, Šejnoha, K. Novák, Hendrych – Chejnovský, Metelka, Vojáček, Trojan, Caletka – Železný
Na střídání: Sedlák (za Šafránka)
Gól za Veliny vstřelil: Trojan (na 2:1)

I když se nás ze zdravotních důvodů na zápas v Dražkovicích sešlo jen 12 hráčů (včetně dvou gólmanů), odehráli jsme velice dobré utkání, ve kterém jsme si rozhodně zasloužili bodovat, neboť jsme domácím byli po celý zápas vyrovnaným soupeřem. Bohužel však štěstí se v gólových momentech přiklánělo více na stranu domácích, kteří i když si nevytvořili za celý zápas příliš mnoho šancí, tak dokázali vytěžit z minima maximum a tři své šance proměnili. Hned na začátku zápasu jsme měli vyloženou šanci my, když po centru z levé strany a následné střele jsme nedokázali jen těsně protlačit míč do branky domácích. Dražkovice poté z hranice velkého vápna vystřelili přesnou střelu, která bohužel k naší smůle mířila přesně do horního růžku naší branky. Po obdrženém gólu jsme v zápětí při rozehrávce udělali obrovskou hrubku, ze které domácí po našem faulu vytěžili pokutový kop. Ten se jim s obrovským štěstím podařilo proměnit, i když si na míč náš gólman sáhl. První poločas tak skončil výsledkem 2:0 pro domácí Dražkovice.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou. Zraněného P. Šafránka musel nahradit O. Sedlák. Aby těch zranění nebylo málo, hned v úvodu druhého poločasu se bolestivě zranil K. Novák a my jsme tak byli nuceni vzhledem k absenci dalších hráčů na střídačce dohrávat zápas v oslabení. I když jsme hráli v pouhých 10 mužích, na vyrovnanost utkání to nemělo prakticky žádný vliv. Dokonce se nám podařilo i snížit stav na 2:1, a to když V. Trojan se na půli hřiště dobře zorientoval, šel sám na brankáře a s přehledem proměnil. Domácí však nenechali nic náhodě a v závěru ještě zvýšili své vedení na 3:1, což byl i konečný výsledek zápasu. Tento týden v sobotu JIŽ od 15:30 nás čeká doma ambiciozní soupeř Torpedo Pardubice. Utkání rozhodně nebude jednoduché, pokud však předvedeme podobně bojovný výkon jako v Dražkovicích a dokážeme proměnit i vyložené šance, můžeme klidně myslet i na tří bodový zisk !!