30

Dříteč B – Veliny 1:4 (0:1)

Sestava: Sedlák – Železný, Metelka, Fajtšák, Šrámek – V. Koubek, Kuchta, Hájek, Trojan – Eichler, Vokáček
Branky za Veliny vstřelili: 3x Trojan (na 0:2, 0:3 a 1:4), Kuchta (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí s podporou obecenstva opět neuspěli. Jeden vstřelený gól je málo.“

Po nepovedeném vstupu do jarní části soutěže jsme chtěli na hřišti posledního celku tabulky, Dřítče B, už konečně zvítězit. V úvodních minutách se nám podařilo dostat domácí hráče pod tlak, z čehož rezultoval první střelecký pokus. Nepříliš umístěná střela však nenadělala brankáři Dřítče větší problémy. Po úvodním tlaku se i domácí tým dokázal osmělit a vypracoval si velice nebezpečnou příležitost. Tu naštěstí útočník Dřítče nepochopitelně „zazdil“, když z malého vápna překopl bránu. V 23. minutě si vzal míč P. Kuchta a pěknou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno. O dvě minuty později napřáhl znovu P. Kuchta ke střele, tentokrát z krajní části velkého vápna. Razantní umístění k pravé tyči znamenalo vedoucí branku našeho mužstva. V 32. minutě se na druhé straně vytasil s vynikajícím zákrokem O. Sedlák. V 37. a 38. minutě jsme měli dvě dobré šance na zvýšení náskoku. Nejprve V. Trojan obdržel rychlou přihrávku za obranu, kde si kličkou doprava udělal prostor k zakončení. Skákavá střela bohužel mířila jen těsně vedle. Poté D. Vokáček z otočky orazítkoval břevno. První poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Druhý poločas byl z naší strany mnohem efektivnější než ten první. V 58. minutě vyslal P. Kuchta nádherný pas na rozběhnutého V. Trojana, který pozemní střelou k tyči skóroval. V 66. minutě bylo skóre zápasu už 0:3. Po zmatku mezi domácími hráči se v pokutovém území dostal k míči J. Eichler a přesnou přihrávkou nalezl na malém vápně neobsazeného V. Trojana. Ten si s nabídnutou příležitostí bez problému poradil. V 69. minutě se Dřítči podařilo vstřelit snižují branku. Ta spadla po nedůrazném napadání v pokutovém území. Poslední slovo zápasu si vzal v 90. minutě V. Trojan, když opět postupoval sám na brankáře, a i v tomto případě si poradil na výbornou. Tímto gólem zkompletoval Víťa hattrick. Konečný výsledek 1:4 znamenal pro náš tým velice důležité první jarní vítězství.