3

Dříteč B – Veliny 3:4 (1:4)

Sestava: Řepka – Stárek, Caletka, Hendrych, Ondráček – Chejnovský, Koubek, Fabián, Hemerka – Trojan, Metelka
Na střídání: Houška (za Trojana), M. Novák (za Houšku)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Metelka (na 1:0 a 4:0), Koubek (na 2:0), Ondráček (na 3:0)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí i v deseti stahovali manko, ale nedotáhli.“

V předposledním venkovním zápase této sezóny předvedl náš tým herně dva rozdílné poločasy. I přes tuto skutečnost jsme naštěstí vybojovali těsné vítězství a připsali si do tabulky IV. Holicko důležité tři body. Náš tým měl parádní vstup do zápasu. Nejprve si po rohovém kopu nejvýše vyskočil H. Metelka, který hlavičkou umístil míč přesně za záda bezmocného brankáře Dřítče. O pět minut později dostal náš tým z hranice velkého vápna výhodu přímého kopu. Ke střele se postavil T. Ondráček, který dobrou střelou přinutil domácího gólmana k vynikajícímu zákroku. Naneštěstí pro domácí se míč odrazil k neobsazenému R. Koubkovi, který následně pohodlně skóroval. V 25. minutě zahrával náš tým další rohový kop. Na centrovaný balón si výborně vyskočil T. Ondráček, který přesnou hlavičkou zvýšil vedení našeho týmu na tříbrankový rozdíl. Domácí tým dělal po obdržené brance spoustu nevynucených chyb. Z jedné z nich, po rychlém protiútoku, skóroval H. Metelka, který dostal parádní přihrávku, obehrál si jednoho obránce a zkušeně poslal míč vedle gólmana, k pravé tyči. Bohužel pro nás se domácím podařilo v poslední minutě prvního poločasu snížit. Střelou ze střední vzdálenosti se blýskl hráč Dřítče, který přesně umístil míč do horního rohu naší brány. Stav prvního poločasu byl 1:4 pro náš tým.

Druhý poločas byl bohužel z naší strany velice špatný. Domácí se hned v úvodních minutách dočkali druhé vstřelené branky, díky níž získali psychickou výhodu a mnohem větší chuť  hrát, než v prvním poločasu. Branka spadla po sérii nešťastných odkopů a odrazů. V 65. minutě šel sám na gólmana domácích H. Metelka, který chtěl završit svůj gólový účet hattrickem. O tuto šanci byl však po faulu připraven. Obránce Dřítče obdržel po zásluze červenou kartu a domácí tak dohrávali utkání pouze v deseti mužích. Přesto se po sporném momentu domácím podařilo vstřelit další snižující gól. I přes signalizaci pomezního, že míč již opustil herní plochu celým svým objemem, pokračovali domácí ve své útočné aktivitě a střelou k pravé tyči skórovali. Náš tým se po zbytek druhého poločasu více zaměřil na obrannou činnost a nedovolil již domácím vyrovnat. Zápas tak skončil vítězstvím našeho týmu 3:4.

Tento týden, v neděli 7. června od 17:00, zajíždí náš tým na půdu Horních Ředic. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo.