8

Horní Ředice B – Veliny 2:9 (2:4)

Sestava: Šafránek – Stárek, Caletka, Hendrych, Ondráček – Chejnovský, Řepka, Koubek, Hemerka – Fabián, Metelka
Na střídání: Petružálek (za Hemerku), Trojan (za Koubka), Houška (za Chejnovského), Zdeněk – nenastoupil
Branky za Veliny vstřelili: 3x Metelka (na 1:1, 1:2 a 2:3), 2x Fabián (na 2:7 a 2:8), Koubek (na 2:4), Petružálek (na 2:5), Trojan (na 2:6), Hendrych (na 2:9)

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté lepší a zaslouženě vyhráli.“

Na půdu posledního celku naší tabulky, Horních Ředic B, přijel náš tým s jasným cílem zvítězit. Panující tropické počasí nezanechalo na našem týmu po celý zápas žádné známky únavy. Od samotného úvodu utkání jsme si proti domácímu týmu vytvořili herní převahu a celou řadu útočných akcí. Přesto se ze vstřelené branky radovali jako první domácí hráči. Po rohovém kopu si míč do vlastní brány nešťastně tečoval hlavou náš hráč. Naše odpověď na obdrženou branku však na sebe nenechala dlouho čekat. Krásnou střelou ze střední vzdálenosti se blýskl H. Metelka. Střela přesně zapadla do horního rohu branky Ředic. O pár minut později se stejný hráč prosadil i po druhé. Po rychlé akci po levé straně obdržel do prostoru penalty přesnou přihrávku, po které míč s přehledem umístil do sítě domácích. Ředicím se bohužel o tři minuty později podařilo vyrovnat. Po standardní situaci si domácí útočník vyskočil nejvýše a hlavou obloučkem poslal míč do naší brány. Naštěstí pro náš tým se nám podařilo v posledních pěti minutách prvního poločasu vstřelit důležité dvě branky, které nasměrovaly náš tým k vysokému vítězství. Nejprve se znovu H. Metelka gólově prosadil, když po rychlém protiútoku obdržel přihrávku na malé vápno, ze kterého nezaváhal. Tímto gólem zpečetil svůj hattrick a potvrdil aktuální střeleckou formu z předchozích zápasů. Následně si do volného prostoru zaběhl R. Koubek, který po centru poslal hlavou míč od tyče do brány. Stav prvního poločasu byl 2:4 pro náš tým.

Druhý poločas přinesl z naší strany gólové žně. Po centru z levé strany se k míči dostal D. Petružálek, který ve velkém vápně chytrou střelou k tyči zvýšil vedení našeho týmu na 2:5. Domácí hráči po páté obdržené brance působili velice odevzdaně, čímž umožnili našemu týmu vstřelit ještě další branky. V 55. minutě si pro perfektně načasovanou přihrávku za obranu domácích zaběhl V. Trojan. Sám postupoval na gólmana Ředic a střelou k tyči skóroval. Sedmou a osmou branku našeho týmu vstřelil H. Fabián. Nejprve překvapil domácího gólmana stříleným centrem, který krásně zapadl do horního rohu k zadní tyči. O pět minut později zakončil sólo po pravé straně přesně umístěnou střelou z hranice velkého vápna. Poslední branka spadla v poslední minutě druhého poločasu. Ze střední vzdálenosti vyslal razantní střelu L. Hendrych, která letěla přesně k levé tyči. Náš tým tak jednoznačně vysoce zvítězil 2:9.

Tento týden, v sobotu 13. června od 17:00, nás doma čeká poslední utkání této sezóny. Soupeřem nám budou Mnětice B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni. Přijďte podpořit náš tým v boji o čtvrtou příčku tabulky.