28

Horní Ředice B – Veliny 3:3 (0:3)

Sestava: Šafránek – Chejnovský, Koubek, Řepka, Hendrych – Hemerka, Metelka, M. Holeček, M. Novák – Železný
Branky za Veliny vstřelili: 2x M. Holeček (na 0:1 a 0:3), Metelka (na 0:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Hostům, kteří přijeli jen s deseti hráči, vyšel první poločas nadmíru dobře. Po změně stran velkým úsilím domácí zápas dotáhli do remízy.“

K poslednímu venkovnímu utkání této sezóny byl náš tým nucen, díky špatné docházce, nastoupit pouze s deseti hráči. O to překvapující byl průběh a výsledek prvního poločasu. Již ve 21. minutě obehrál M. Holeček dva obránce Ředic a s chladnou hlavou si poradil i následně v zakončení, kdy pozemní střelou k pravé tyči poslal náš tým do jednobrankového vedení. O dvě minuty později přišla pro domácí tým další rána. Na přesnou přihrávku na malé vápno si výborně naběhl J. Metelka, který nabídnutou příležitost s přehledem využil. Závěrečná tečka za prvním poločasem přišla ve 44. minutě. Nechytatelnou střelou z hranice velkého vápna se vytasil M. Holeček. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:3.

Na začátku druhého poločasu prostřídal domácí tým několik svých hráčů a začal pomalu přebírat otěže zápasu. V 64. minutě využil útočník Ředic nedorozumění v naší obraně a střelou k tyči vstřelil snižující branku. Od tohoto okamžiku se náš tým ještě více zatáhl do obrany a snažil se ubránit dvoubrankový náskok. Bohužel v 73. minutě proměnili domácí jednu ze svých šancí, čímž zadělali na dramatický závěr zápasu. Když už to vypadalo, že náš tým uhájí cenné vítězství, přišla dvě minuty před koncem rychlá akce, která skončila vyrovnávací brankou na konečných 3:3.