Jaroslav – Sokol Veliny 2:1 (2:1)

Sestava: Šafránek – Ondráček, Kolář, Šejnoha, Chejnovský – Koubek, Fabián, Metelka, Trojan – Železný, Stárek
Na střídání: Karel Novák (za Trojana), Hendrych (za Železného), Hemerka (za Chejnovského) a Martin Novák (za Šejnohu)
Branku za Veliny vstřelil: L. Šejnoha (na 2:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „V posledním zápase sezóny se hrál pěkný fotbal, výborně zachytali oba gólmani. Domácí Peška nedal v 75. minutě penaltu.“

Poslední utkání sezóny 2012/2013 jsme odehráli na hřišti v Jaroslavi. Poměrně teplejší počasí vůbec nemělo vliv na herní projev obou dvou mužstev a proto jak již napsal „Týdeník Pernštejn“ se hrálo pěkné fotbalové utkání. Určitě však bylo velikým štěstím, že se nehrálo až o den později, neboť tropické teploty okolo 33 stupňů, které teď panují by ani ve večerních hodinách příjemné nebyly. Vstup do utkání nám vyšel velice dobře. Domácí se k naší brance vůbec nedostali a my jsme měli znatelnou herní převahu a i několik slibných šancí, které bohužel gólem neskončili. Jaroslav nás však zaskočila okolo 25. minuty velice smolným gólem, kdy slabou střelu ze střední vzdálenosti náš brankář trochu podcenil a my jsme tak 1:0 prohrávali. Na obranu P. Šafránka však stojí jistě zmínit, že po celou sezónu podával vynikající konstatní výkony a v mnohých zápasech bychom bez jeho zákroků odcházeli bodově naprázdno. Obdržená branka na nás měla negativní dopad .. domácí v tuto chvíli byli aktivnějším týmem a po pěkné akci se jim podařilo skórovat i podruhé. My jsme se však nevzdali a v závěru prvního poločasu po centru z levé strany přesnou hlavičkou umístil míč do sítě domácích L. Šejnoha. Poločas tak skončil výsledkem 2:1 pro domácí.

V druhém poločase jsme byli zase aktivnějším týmem, měli jsme herní převahu ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Domácí měli v 75. minutě obrovskou šanci na dvoubrankové vedení. V pokutovém území jsme faulovali domácího hráče a ty tak měli výhodu pokutového kopu. Tu však perfektním zákrokem lapil náš gólman, a napravil tak svoje zaváhání z prvního poločasu. V závěru jsme měli několik závanů před brankou domácích, góla jsme již však vstřelit nedokázali. Zápas tak skončil 2:1 pro Jaroslav. I když jsme v posledním utkání prohráli, myslím, že jsme odehráli dobrý zápas a celkově i velice dobrou první sezónu v soutěži III. Holicko. Vzhledem k tomu, že Pardubičky B poslední utkání vyhráli, tak jsme nakonec skončili na 11. místě s 27 body na kontě (8-3-15) a skórem 50 ku 76. Věřím, že další sezóna bude pro Sokol Veliny ještě mnohem úspěšnější, a že se budeme pohybovat okolo středu tabulky či lépe. VELINY DO TOHO !!