20

Jaroslav – Veliny 2:0 (1:0)

Sestava: Šafránek – Tukora, Stárek, Metelka, Caletka – Hendrych, Řepka, David Petružálek (nová posila), Trojan – Fabián, Železný
Na střídání: Houška (za Tukoru), Hemerka (za Železného)

Před začátkem jarní části sezóny zavítal náš tým k prvnímu přátelskému zápasu do nedaleké Jaroslavi. V příjemném jarním počasí se odehrálo celkově vyrovnané utkání, které ve výsledku rozhodla lepší kvalita a připravenost domácího celku. První velkou šanci zápasu si vytvořila Jaroslav, když po centru z pravé strany orazítkovala brankovou konstrukci. O pár minut později se v podobné příležitosti dokázali domácí lépe zorientovat a střelou k levé tyči otevřeli skóre zápasu. Náš tým měl na druhé straně rovněž několik šancí ke vstřelení gólu. První pokus z hranice velkého vápna skončil jen těsně nad brankou domácích. Z druhé šance získal náš tým po faulu ve velkém vápně výhodu pokutového kopu. K exekuci se postavil sám faulovaný hráč, H. Metelka, který bohužel pro náš tým těsně minul. Obě mužstva si v prvním poločase dokázala vytvořit ještě několik zajímavých šancí, které bohužel pro obě strany, díky nepřesnému a zbrklému zakončení gólem neskončily. Stav prvního poločasu byl 1:0 pro domácí Jaroslav.

Do druhého poločasu nastoupili mnohem aktivněji domácí, kteří se po přesné přihrávce za naši obranu dostali osamoceni před našeho brankáře a střelou k tyči zvýšili své vedení na 2:0. Po druhé vstřelené brance domácích měl následně náš tým vynikající příležitost ke snížení stavu utkání. Po přesném centru z pravé strany se k míči dostal R. Železný, který na brankáře Jaroslavi vyslal z velkého vápna razantní střelu. Bohužel pro náš tým střela skončila jen několik centimetrů vedle. Do konce druhého poločasu si domácí vytvořili konstantní tlak a celou řadu vyložených příležitostí. Zvýšit své vedení se jim naštěstí už nepodařilo a zápas tak skončil zaslouženou výhrou 2:0 pro domácí Jaroslav.

V sobotu 28. března od 15:00 zajíždí náš tým k druhému a zároveň poslednímu přípravnému utkání do Rovně. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.