Litětiny A – Veliny 1:2 (0:2)

Sestava: Šafránek – Caletka, Šejnoha, Metelka, Fabián – Trojan, Koubek, Řeháček, Řepka – Železný, Stárek
Na střídání: Sakař (za Šejnohu), Hendrych (za Koubka), Sedlák – nenastoupil
Branky za Veliny vstřelili: Řeháček (na 0:1), Železný (na 0:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Upracovaný zápas od domácích, nevyužitá hromada šancí. Hosté efektivní v koncovce.“

Našemu týmu se konečně podařilo po více než 10 měsících vyhrát utkání a získat tak svoje první vítězství v soutěži III. Holicko sezóny 2013/2014. V Litětinách jsme předvedli mnohem lepší výkon než v předchozím utkání s Vysokým Chvojnem. Vytvořili jsme si hodně gólových příležitostí, co je však nejdůležitější, některé z nich se nám podařilo proměnit. Už od samotného úvodu bylo utkání hrané nahoru dolu. První nebezpečnou příležitost domácích zlikvidoval výborným zákrokem náš gólman. Na opačné straně hřiště se proti naší střele ze střední vzdálenosti vytasil i gólman domácích. Přibližně okolo 25. minuty započal náš tým výbornou desetiminutovku, ve které se nám podařilo vstřelit dvě branky a rázně nás přiblížit k toužebnému vítězství. Nejprve po přesné přihrávce ze středu pole se k míči dostal M. Řeháček, který přesnou střelou k levé dolní tyči poslal náš tým do vedení 0:1. O pár minut později se svým důrazným přístupem dostal k míči R. Železný a přesnou tečí z penaltového území dotlačil míč znovu za záda gólmana domácích. Ke konci prvního poločasu si obě mužstva vytvořili ještě několik zajímavých příležitostí ke vstřelení branky, skóre 0:2 pro náš tým však zůstalo nezměněno.

Do druhého poločasu nastoupili domácí mnohem aktivněji a jejich snahy o snížení stavu utkání končily výbornými zákroky P. Šafránka nebo na jejich nepřesnosti. Přesto se nakonec Litětiny mohly radovat, když po akci z pravé strany se dostal míč přesnou přihrávkou až před naší branku, kde osamocený domácí útočník bezpečně proměnil. Náš tým mohl přibližně v polovině druhého poločasu zvýšit naše vedení v zápase. Nejprve po střele ze střední vzdálenosti šel míč jen těsně nad branku domácích. Posléze jsme k naší smůle nastřelili pouze brankovou konstrukci. Domácí s ubývajícím časem začali výrazně zvyšovat svůj tlak a dostávali se i do zajímavých příležitostí ke vstřelení branky. Po faulu za hranicí velkého vápna zahrál hráč Litětin excelentní přímý volný kop, který ještě lepším zákrokem vytáhl náš gólman na roh. Do konce utkání se domácí Litětiny už gólově prosadit nedokázaly, utkání tak skončilo naší výhrou 1:2.

Závěrem je nutno říci, že náš tým předvedl kvalitní a bojovný výkon, dokázal se konečně gólově prosadit a zaslouženě zvítězit. Tento týden, v sobotu 19. dubna od 17:00 doma hostíme Moravany B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

Na oficiálních webových stránkách Litětin byl zveřejněn článek (+ fotografie) z našeho vzájemného utkání. Přečíst si ho můžete ZDE!