15

Litětiny A – Veliny 1:3 (0:2)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Ondráček, Metelka, M. Novák – Trojan, R. Novák, Fajtšák, Fabián – Kovalčík, Hendrych
Na střídání: Tukora, Chejnovský, Šejnoha, Hemerka – všichni nastoupili

Velice důležité utkání jsme odehráli tuto neděli na hřišti týmu Litětiny A, který byl před tímto kolem na posledním místě. My jsme na tom nebyli o moc lépe, ale chtěli jsme potvrdit domácí vítězství proti Býšti a posunout se v tabulce dopředu od sestupových vod. To se nám hlavně díky skvělým zákrokům P. Šafránka podařilo ! Zápas jsme začali velice aktivně. Do pokutového území pronikal V. Trojan, obehrál 2 protihráče a nakonec byl faulován. Následoval pokutový kop, ke kterému se postavil R. Novák a s přehledem ho proměnil. Poté jsme měli další 2 gólové šance, kde L. Hendrych první nevyužil, s druhou si však po chytré hlavičce R. Nováka počínal mnohem lépe a k pravé dolní tyči míč přesně umístil. Do konce poločasu jsme měli jak my, tak i domácí několik příležitostí, které však díky dobrým zákrokům brankářů či nepřesnosti v zakončení gólem neskončili. Stav prvního poločasu byl 0:2 pro Veliny.

Druhý poločas jsme ale nezačali vůbec dobře. Hned v prvních minutách jsme obdrželi branku a museli jsme se více strachovat o výsledek. Domácí nás více tlačili a snažili se změnit skóre na svojí stranu. To se jim naštěstí díky skvělým zákrokům našeho gólmana nepodařilo. I my jsme měli pár příležitostí, které však gólem neskončily. Až v samotném závěru po přihrávce L. Hendrycha z pravé strany přesně míč umístil F. Chejnovský k pravé horní tyči a my jsme se mohli radovat po třetí. Protože branka padla v posledních minutách, do konce zápasu se již nic důležitého nestalo. Konečný výsledek 1:3 je pro nás perfektní. Konečně po dvou vítězstvích v řadě se posouváme v tabulce (hlavně bodově) nahoru. Momentálně jsme jedenáctí. Příští týden nás čeká tým Pardubičky B, který se v tabulce nachází jednu příčku za námi. Je velice důležité i toto utkání zvládnout za 3 body ! Zveme tímto všechny své fanoušky na stadion Sokolu Veliny dne 20. října v 15:30.