Bře
20

Litětiny – Veliny 5:3 (2:2)

Sestava: Šafránek – Fajtšák, Hendrych, Eichler, Chejnovský – Procházka, Petružálek, R. Koubek, V. Koubek – P. Novák
Branky za Veliny vstřelili: Petružálek (na 0:1), vlastní gól Litětin (na 2:2), R. Koubek (na 4:3)

Týden před zahájením jarní části sezóny soutěže III. Holicko jsme odehráli první a zároveň i poslední přípravné utkání. Soupeřem nám byl na svém hřišti celek z Litětin. Bohužel dlouhodobé trápení se špatnou docházkou nás provázelo i v tomto případě. Sešlo se nás pouze deset. Mužstvo domácích bylo ale ochotné půjčit nám jednoho svého hráče, díky čemuž se mohlo utkání odehrát v plném počtu na obou stranách. I když počasí nebylo v tento den příliš vlídné (většinu času pršelo), přítomní diváci mohli sledovat zajímavé a bojovné střetnutí. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě D. Petružálek. Ten vyslal z hranice velkého vápna nechytatelnou točivou střelu, která nedala brankáři Litětin šanci zasáhnout. O několik minut později se ze vstřelené branky mohl radovat i náš soupeř. Po rychlém protiútoku se ocitl domácí útočník sám proti našemu brankáři a střelou k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Další průběh prvního poločasu byl jako na houpačce. Skóre se ale měnilo až ve 44. minutě, když si náš hráč nešťastně vstřelil vlastní branku. Podobný osud však potkal o minutu později i domácího hráče. První poločas tak skončil výsledkem 2:2.

Ve druhém poločase byla na našich hráčích vidět dlouhá zimní pauza a chybějící kondice. Díky mnoha nepřesnostem jsme prakticky několikrát vyslali domácí hráče do gólové situace. Nabídnutou příležitost se jim v 55. a 60. minutě podařilo přetavit v branku. O deset minut později byl ve velkém vápně faulován náš hráč a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil R. Koubek a s přehledem penaltu proměnil. Závěrečné slovo přesto měly Litětiny, které několik minut před koncem utkání pečetily své vítězství na 5:3.

Tento týden, v sobotu 25. března od 15:00, nás doma čeká první soutěžní utkání jara. Soupeřem nám bude Staré Hradiště B. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.