Mikulovice B – Veliny 4:0 (1:0)

Sestava: Šafránek – Stárek, Řeháček, Metelka, Šejnoha – Trojan, Sedlák, Fabián, M. Novák – Hendrych, Železný
Na střídání: Koubek (za M. Nováka)

Týdeník Pernštejn napsal: „Vyrovnané utkání, domácí lépe stříleli.“

Poslední utkání této sezóny a poslední utkání našeho týmu v soutěži III. Holicko jsme odehráli na hřišti Mikulovic s jejich B týmem. I když konečný výsledek vypadá zcela jednoznačně pro domácí, jednalo se o velice vyrovnané utkání, dokonce i s mírnou převahou našeho mužstva. Náš tým předvedl velice aktivní, bojovný a rychle napadající výkon. Domácí Mikulovice nám však uštědřily lekci z efektivity, když vytvořené nebezpečné gólové příležitosti, na rozdíl od našeho týmu, dokázaly proměnit. Již od samotného úvodu zápasu se utkání hrálo nahoru dolu. První velkou šanci si vytvořili domácí, naštěstí pro náš tým si s ní poradil perfektním zákrokem P. Šafránek. My jsme více hrozili po standardních situacích či střelách ze střední vzdálenosti. Bohužel po celý zápas nás trápil neklid a nepřesnost v zakončení. Minutu před koncem prvního poločasu se domácí po rychlém přechodu z vlastní poloviny hřiště dokázali gólově prosadit, když po narážečce dvou domácích hráčů přesně zakončili míč do naší sítě. Díky tomuto gólu odcházely Mikulovice do kabin za stavu 1:0.

I když druhý poločas vypadá, že byl z naší strany horší než první, opak byl pravdou. Naneštěstí pro náš tým nám štěstí nebylo nakloněno ani v posledním utkání této sezóny. V druhém poločase jsme si vytvořili hned několik gólových příležitostí, bohužel kvůli nepřesnému zakončení či výborným zákrokům domácího gólmana se nám za celý zápas nepodařilo vstřelit branku. Naopak domácí využívali jako svoji největší ofenzivní zbraň rychlé protiútoky, po kterých se jim podařilo v druhém poločase hned třikrát skórovat. Poslední gól se zrodil po několika přesných přihrávkách tria domácích a finálním doklepnutí útočníka Mikulovic do prázdné brány. Konečný stav utkání byl 4:0 pro domácí.

Tento týden, v sobotu 21. června od 15:00, nás na hřišti ve Velinách čeká tradiční zakončení sezóny.