27

Mnětice – Veliny 6:5 (2:2)

Sestava: Šafránek – R. Koubek, Havrda, Hájek, Hendrych – Petružálek, Fajtšák, Kuchta, Eichler – Trojan, Železný
Na střídání: Procházka (za Fajtšáka), Šrámek (za Trojana), Chejnovský (za Petružálka)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Železný (na 6:4 a 6:5), Havrda (na 2:1), Eichler (na 2:2), Kuchta (na 4:3)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí aktivní, zaslouženě vyhráli, i když měli okénka v obraně.“

Po domácím vítězství zajížděl náš tým na horkou půdu do Mnětic. Těm se v letošní sezóně střelecky i bodově daří, díky čemuž jim průběžné čtvrté místo v tabulce po právu náleží. Vstup do zápasu byl ze strany domácích drtivý. Již v 7. minutě se Mnětice po rychlé akci středem hřiště dostaly do jednobrankového vedení. O pět minut později navýšili domácí svoje vedení na 2:0. I přes nepříznivý začátek utkání jsme se nevzdali. Odměnou nám byla ve 26. minutě snižující branka. Náš stoper, M. Havrda, započal útočnou akci, na polovině hřiště si narazil míč se spoluhráčem a nikým neatakován postupoval sám na brankáře Mnětic. Nabídnutou příležitost s přehledem proměnil. V poslední minutě prvního poločasu přišel pro domácí celek šok. Po centru do pokutového území se v chumlu hráčů nejrychleji zorientoval J. Eichler a střelou z bezprostřední vzdálenosti skóroval. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:2.

Druhý poločas byl střelecky velice hojný. Celkově přítomní fanoušci viděli 7 branek. Nejprve se v 55. minutě prosadil domácí útočník z ostrého úhlu. Následně využily Mnětice naší hrubé chyby a opět odskočily na dvoubrankový rozdíl. Herní styl domácích byl převážně ofenzivně laděný. Díky tomu jsme se několikrát celkem jednoduše dostali do zakončení. V 59. minutě vyslal P. Kuchta razantní střelu, která přesně zapadla k pravé tyči. O pět minut později obdržel soupeř dva metry za velkým vápnem výhodu přímého volného kopu. Nechytatelně umístěná střela do horního růžku měla za následek pátou obdrženou branku v naší síti. Domácí hýřili aktivitou, díky čemuž se jim v 72. minutě podařilo opět skórovat. V 83. minutě vnesl naději do našich řad R. Železný, když zakončil povedenou akci gólem. V nastaveném čase vstřelil R. Železný ještě jednu branku. Bohužel ani tento gól už na vítězství Mnětic nic nezměnil. Utkání tak skončilo výsledkem 6:5.

Dnes, v sobotu 27. května od 17:00, nás doma čeká Býšť. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.