Moravany B – Veliny 3:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Caletka, Karel Novák, Šejnoha, Stárek – Chejnovský, Sakař, Koubek, Metelka, Vojáček – Železný
Na střídání: Trojan (za Koubka), Fabián (za Sakaře), Hendrych (za Železného), Hemerka (za Chejnovského)
Gól za Veliny: Hendrych (na 3:1)

Včera jsme zavítali na hezký fotbalový areál do Moravan, kde jsme si to v příjemném slunečném počasí rozdali s jejich B týmem o důležité body do tabulky. Nakonec však i po dobrém výkonu si ani ze čtvrtého letošního venkovního utkání body neodvážíme a zůstáváme tak pořád jen na 1 bodu za remízu z minulého týdne. Utkání však začalo velice dobře .. hráli jsme kvalitně naordinovanou taktiku a domácí jsme nepouštěli vůbec do ohrožení naší branky. Naopak jsme to byli my, kteří z protiútoků byli nebezpečnějším týmem. Měli jsme dvě střely ze střední vzdálenosti, které však gólem neskončily. Po rohovém kopu jsme dokonce branku vstřelili, ta však kvůli ofsajdu uznána nebyla. Poté však přišla velice smolná pětiminutovka, která prakticky rozhodla celý zápas. Domácí se ani nemuseli příliš snažit, protože zápas jsme si prohráli prakticky sami.. Nejprve po hrubé chybě obrany s naším brankářem jsme slabým odkopem nahráli domácímu útočníkovi na hranici penalty, kterému stačilo jenom umístit míč do odkryté prázdné branky. Pár minut poté jsme si dokonce vstřelili hlavičkou gól vlastní, když náš obránce chtěl přihrát míč do rukou brankáře. To se mu ale bohužel nepodařilo a domácí se tak z ničeho nic dostali do vedení 2:0, což byl i konečný stav prvního poločasu.

Druhý poločas byl z naší strany velice dobrý. Nehráli jsme tak defenzivně a snažili jsme se utkání ještě alespoň vyrovnat. Měli jsme i několik vyložených šancí.. K naší smůle jsme je však neproměnily a tak 30 minut před koncem utkání se potřetí radovali domácí, když z pravé strany přesně umístili střelu do naší branky. I přes stav 3:0 jsme utkání „nezabalili“ a kdybychom proměnili další šance, které jsme si vytvořili, tak mohlo být utkání ještě v závěru zajímavější. Gól však přišel až 5 minut před koncem, když na polovině hřiště našel M. Stárek přesnou přihrávkou L. Hendrycha, který šel sám na gólmana domácích a snížil tak na konečných 3:1 ve prospěch Moravan. Je veliká škoda, že jsme v Moravanech nebodovali, protože si myslím, že jsme odehráli v dosavadní sezóně nejlepší utkání.

Příští týden v neděli 15. září zajíždíme do Starého Hradiště B, které je letos na tom zatím podobně v tabulce jako my a věříme, že už konečně vyhrajeme !! Utkání začíná od 17:00.