8

Nemošice B – Veliny 13:0 (7:0)

Sestava: Sedlák – Fabián, Bažant, Fajtšák, Hájek – V. Koubek, R. Koubek, Petružálek, Řehák – Vokáček, Metelka
Na střídání: Šafránek (za Sedláka), Tukora (za Petružálka), P. Novák (za Řeháka)

Týdeník Pernštejn napsal: „Nebylo co řešit, béčko pomstilo áčko za debakl v přeboru také zásluhou výborného výkonu brankáře Lazara.“

Jedním slovem OSTUDA! Tak by se dal nazvat výkon našeho mužstva na hřišti Nemošic. Už v 6. minutě se domácím podařilo po rychlé akci středem hřiště gólově prosadit. V 23. minutě měl D. Petružálek šanci na vyrovnání. Jeho střele z ostrého úhlu směřující na vzdálenější tyč naneštěstí sházelo pár centimetrů. O několik minut později si na centr do pokutového území výborně naběhl J. Metelka a hlavičkou poslal míč na bránu. Domácí brankář však předvedl reflexivní zákrok a vytěsnil tuto nebezpečnou šanci mimo tři tyče. V 30. minutě utekl útočník Nemošic naší obraně a v pozici „jeden na jednoho“ nezaváhal. Od tohoto okamžiku se už prakticky hrálo jen na jednu bránu. Do konce prvního poločasu se domácí ještě pětkrát gólově prosadili. Všechny gólové situace (ze 35., 37., 42., 43. a 45. minuty) se udály po našich hrubých chybách, kdy hráči Nemošic chodili sami na našeho brankáře, většinou i v početní převaze. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 7:0.

Druhý poločas se bohužel nesl v podobném duchu jako ten první. Hráli jen domácí a náš tým mnohdy působil až odevzdaným dojmem. V 55. minutě šel znovu zcela neobsazený soupeř sám na naši bránu, a i v tomto případě nezaváhal. O minutu později byl výsledek zápasu 9:0. Záložník Nemošic obehrál tři naše hráče a střelou z velkého vápna poslal míč od tyče do naší sítě. Další průběh utkání byl téměř identický jako závěr prvního poločasu. Domácí neustále chodili sami na našeho gólmana a do konce zápasu přidali ještě čtyři branky (72., 76., 77. a 86. minuta). Utkání tak skončilo naší potupnou porážkou 13:0.