Zář
2

Ostřetín – Veliny 2:1 (0:0)

Čtvrté kolo bylo pro nás ve znamení derby s týmem Ostřetín na jeho hřišti. Bohužel pro nás má konečný výsledek 2:1 velice hořkou příchuť .. Zápas jsme začali velice aktivně a již v 1. minutě jsme se mohli dostat do vedení, když mířená hlavička skončila těsně nad. Nadále jsme však po celý první poločas byly aktivnějším a lepším týmem. Vytvářeli jsme si několik slibných šancí většinou střílených za hranicí velkého vápna, které však brankou neskončily. K několika šancím nám chyběl jeden krok. I Ostřetín měl zajímavé situace, které naštěstí brankou neskončily. Do kabin jsme šli za stavu 0:0, který byl celkem příznivý i když jsme cítili šanci na všechny 3 body.

Druhý poločas však bohužel nebyl už tak dobrý jako ten první. V 55. minutě jsme si sice vytvořili šanci po přihrávce za obranu, kterou jsme proměnili gólem k pravé tyči. Branka však nebyla uznána! Pomezní domácích zkusil zamávat offside a hlavní rozhodčí mu to „sežral i s navijákem“. Výkon rozhodčího byl dnes naprosto tragický .. Já tento okamžik beru jako zlomový! Místo našeho tlaku po neuznané brance přišel silný tlak domácích, který stříleli na naši branku jednu šanci za šancí, a jen díky našemu brankáři jsme neobdrželi hned několik branek. My jsme hrozili po protiútocích. Jeden z nich nám vyšel parádně, když se míč ve velkém vápně dostal k R. Koubkovi, který přesně umístil k levé dolní tyči. Stav utkání byl 0:1. Bohužel místo toho, abychom tří bodový zápas udrželi, tak jsme se v závěru nechali dostat pod enormní tlak a domácí nás po zásluze potrestali, když za hranicí velkého vápna namířil přesně k levé dolní tyči jeden z hráčů domácích. I tento výsledek by byl pro nás celkem přijatelný. Jakýkoliv bod z venku se bere. Jenomže i když jsme po většinu zápasu byly lepším týmem, tak stačilo posledních 15 minut utkání, aby bylo vše jinak .. Ze strany hlavního rozhodčího byla zcela evidentně vidět snaha pomoci domácím. Když byl míč na půlící čáře, zapískal proti nám nepřímý volný kop z malého vápna. Myslím, že by si pan rozhodčí měl nastudovat pravidla, neboť pokud hráč má nohu na balónu a on zapíská tak se proti balónu může vyběhnout. Jeho udělování ŽK bylo naprosto nesmyslné! Domácí přesto tuto šanci nevyužili, když jejich střela se odrazila od jednoho z našich hráčů za branku. Následoval však roh, který domácí přesnou hlavičkou využili a dostali se do vedení. V závěru ještě následoval pokutový kop, který domácí neproměnili.

Závěrem můžeme říci, že dnešní utkání pro nás bylo velice smolné, a že jsme si nějaký ten bod určitě zasloužili přivést. Bohužel ne vždy je fotbal spravedlivý.. Je třeba se z této prohry rychle sebrat a zkoncentrovat se na utkání proti týmu Opatovice B, které se hraje již příští týden v sobotu na našem hřišti. Je naprosto jednoznačné vzhledem k tabulce, kde jsme se posunuli až na 12. místo, že musíme bodovat !! Doma nejlépe za 3 body pokud nechceme se potopit na úplné dno tabulky.