Ostřetín – Veliny 4:1 (0:1)

Sestava: Šafránek – Trojan, Fajtšák, Hájek, Sedlák – Kuchta, Řeháček, Petružálek, Procházka – Eichler, Nikl
Na střídání: Šrámek (za Hájka)
Branku za Veliny vstřelil: Řeháček (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „První půle vyrovnaná, ale hosté o gól vedli, ve druhé domácí zaslouženě otočili vývoj zápasu. Velinským se nadále bodově moc nedaří.“

Tradiční derby s Ostřetínem, hrané na soupeřově hřišti, bylo už od začátku velice vyrovnané. Po úvodních dvou šancích na obou stranách, které pouze prověřily pozornost brankářů, přišla po našem rohovém kopu nebezpečná a razantní hlavička. Ta naneštěstí ale jen mířila přímo do míst, kde stál domácí gólman. O několik minut později, ve 24. minutě, jsme zahrávali z dobré pozice přímý volný kop. Namísto střely přišel centr do pokutového území, na který si výborně naběhl M. Řeháček a hlavou míč umístil nechytatelně do sítě. Další průběh prvního poločasu příliš mnoho gólových situací nenabídl a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:1.

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany naprosto tragický. Již ve 46. minutě jsme jednoduše ztratili na polovině hřiště míč, z čehož rezultoval rychlý protiútok. Domácí se díky tomu dostali do přečíslení dva na jednoho a přesnou přihrávkou na neobsazeného útočníka vyrovnali průběh zápasu. Od tohoto okamžiku působil náš tým zaskočeným dojmem. Přesto se nám podařilo probojovat se po pěkné akci do zakončení. Z hranice velkého vápna vyslal D. Petružálek skákavý míč jen těsně nad břevno. V 58. minutě předvedl náš tým další hrubou chybu, ze které se Ostřetín dostal ke střele. Razantní umístění k pravé tyči přineslo zasloužený obrat. Bohužel se při bránění této akce zranil O. Sedlák a my jsme tak byli nuceni odehrát zbývající minuty v oslabení. O deset minut později byl ve velkém vápně faulován domácí hráč a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten znamenal další změnu ve skóre. V poslední minutě utkání zapískal pan rozhodčí další pokutový kop. K exekuci se postavil domácí brankář, který střelou k tyči pečetil vítězství svého celku na konečných 4:1.

Tento týden, v sobotu 8. dubna od 15:30, nás doma čeká ambiciózní celek, Torpedo Pardubice. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.