20

Paramo Pardubice – Veliny 2:0 (1:0)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Hendrych, Stárek – Koubek, Řepka, Ondráček, Trojan – Metelka, Houška
Na střídání: Zdeněk (za Ondráčka), M. Novák (za Houšku)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí lepší, dále promarnili spoustu dalších šancí.“

K přímému souboji o aktuálně čtvrtou příčku tabulky zavítal náš tým na stadion Parama Pardubice. Z tohoto souboje po zásluze odešli vítězně domácí, kteří předvedli mnohem aktivnější a koncentrovanější výkon než náš tým. Již od samotného úvodu zápasu jsme čelili tlaku domácích, kteří se dokázali hned několikrát dostat do nadějných střeleckých šancí. Gradující tlak Parama vyústil v 30. minutě vedoucím gólem, když centrovaný míč smolně propadl až do naší brankové sítě. O pár minut později měl náš tým možnost vyrovnat. Na přihrávku za obranu si zaběhl H. Metelka, který razantní střelou z velkého vápna vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Ten, bohužel pro náš tým, předvedl vynikající zákrok, když konečky prstů vytěsnil míč nad svoji svatyni. První poločas tak skončil výsledkem 1:0 pro domácí tým.

Druhý poločas se odehrával v podobné režii jako ten první. Domácí byli aktivnější, díky čemuž se v 55. minutě dočkali druhé vstřelené branky. Pro přihrávku za obranu si zaběhl útočník Parama, který z velkého vápna přesně vystřelil a uklidil míč k naší levé tyči. V 70. minutě mohli domácí definitivně rozhodnout utkání, když po faulu ve velkém vápně dostali výhodu pokutového kopu. Ten však dokázal náš brankář, P. Šafránek, zkušeně vyrazit na rohový kop. V závěru utkání jsme si vytvořili mírný tlak, vstřelit branku se nám ale nepodařilo. Zápas tak skončil vítězstvím 2:0 pro domácí Paramo.

Tento týden, v sobotu 23. května od 17:00, nás doma čeká Býšť. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!