Pardubičky B – Veliny 4:0 (1:0)

Sestava: Sedlák – Chejnovský, Šejnoha, Stárek, Caletka – Trojan, Metelka, Koubek, Řepka – Hendrych, Železný
Na střídání: Šafránek (za Šejnohu)

Týdeník Pernštejn napsal: „Jednoznačná záležitost.“

Sobotní duel v Pardubičkách byl provázen po celou dobu mírným deštěm. Náš tým měl bohužel opět problém s docházkou, která jako minulý týden činila pouze jednoho hráče (resp. brankáře) na střídání. Od začátku utkání měly Pardubičky v zápase znatelnou převahu. Dobře bránily a jejich útočné akce byly velice nebezpečné. Domácí si hned od úvodu zápasu dokázali vytvořit hned několik slibných příležitostí. Gól i díky své nepřesnosti vstřelit nedokázali. To se jim podařilo až okolo 20. minuty, když po centru z levé strany se míč dostal k útočníkovi Pardubiček, který střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. Náš tým měl v prvním poločase dvě zajímavé příležitosti, protiútoky. První skončil faulem na hranici velkého vápna a z následného přímého kopu se nám nepodařilo vytěžit vyrovnávací branku. Druhý po nedorozumění domácího brankáře s obráncem skončil dobrým zákrokem obránce Pardubiček až na brankové čáře. První poločas skončil výsledkem 1:0 pro domácí.

Pokud první poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý, druhý byl bohužel ještě horší. Hned v úvodu druhého poločasu hosté vytěžili branku, ke které jim velice pomohl i mokrý terén. S přibývajícím časem byly Pardubičky stále aktivnější a nebezpečnější, z čehož rezultovaly další dvě branky (jedna v poslední minutě). Našemu týmu se bohužel za celý zápas nepodařilo vytvořit si vyloženou střeleckou pozici a ohrozit tak gólmana domácích. Pardubičky vyhrály 4:0 zcela zaslouženě a připsaly si důležité body do tabulky v boji o záchranu.

Tuto sobotu, 24. května od 17:00, nás doma čekají Dražkovice, které se momentálně nacházejí na třetím místě naší tabulky.