Pardubičky B – Veliny 7:1 (2:0)

Sestava: Sedlák – Langr, Hendrych, Chejnovský, Bukovský – Moláček, Řepka, Řeháček, V. Koubek – Havrda, Morávek
Na střídání: Sochůrek (za Řeháčka)
Branku za Veliny vstřelil: Sochůrek (na 6:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Jasná záležitost domácího týmu, který Velinám prakticky nepůjčil za celý zápas míč. Nebýt výborně chytajícího brankáře hostí, odjeli by Veliny minimálně s tuctem gólů.“

K venkovnímu zápasu v Pardubičkách dorazil náš tým v dosti pozměněné sestavě, i s několika novými hráči na soupisce. Po celé utkání byl domácí celek aktivnější, měl územní převahu a prakticky nám nedovolil dostat se do gólové situace. Již v 7. minutě se Pardubičky dokázaly střelecky prosadit, když přesný centr z pravé strany našel neobsazeného útočníka domácích. Ten umístěnou hlavičkou poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Smolný okamžik přišel v 36. minutě, když jsme si vsítili po nešťastně odraženém míči vlastní branku. Do konce prvního poločasu se už nic významného nestalo a obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Pardubičky se díky přesným a rychlým přihrávkám dostávaly před naši svatyni. Díky vynikajícím zákrokům O. Sedláka se však prosadily až v 70. minutě a ne o mnoho minut a šancí dříve. Bohužel, třetí obdržená branka ještě více povzbudila domácí hráče. Ti se ještě do konce utkání mohli radovat ze čtyř vstřelených gólů. Náš tým zaznamenal alespoň čestný úspěch, když v 87. minutě obehrál M. Sochůrek dva hráče a pozemní střelou k tyči skóroval. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Pardubiček 7:1.