15

Popkovice – Veliny 2:7 (1:6)

Sestava: Šafránek – Tukora, Caletka, Ondráček, Stárek – M. Novák, Šejnoha, Metelka, Hendrych – Chejnovský, Železný
Na střídání: Houška (za Chejnovského), Hemerka (za Houšku)
Branky za Veliny vstřelili: 3x Železný (na 0:1, 1:2 a 1:6), Chejnovský (na 1:3), Hendrych (na 1:4), Ondráček (na 1:5), Metelka (na 1:7)

Týdeník Pernštejn napsal: „Mizerný výkon domácích, stejně tak i špatná koncovka, hostům spadlo vše.“

Po špatném vstupu do nové sezóny, kdy jsme odcházeli ze hřiště třikrát poraženi, přišel konečně zápas, ve kterém jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů posledních let a zaslouženě vysoce zvítězili. Úvodní branku vstřelil hrdina zápasu, R. Železný, když po centru z pravé strany umístil hlavičkou míč za záda domácího brankáře. O pár minut později dokázaly Popkovice z pokutového kopu vyrovnat na 1:1. Naše odpověď na obdrženou vyrovnávací branku přišla obratem, když znovu R. Železný se dokázal ve velkém vápně rychle zorientovat a přesně umístěnou střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci. Náš tým výborně bránil a měl rychlé přechody do útočné fáze. Třetí branku vstřelil F. Chejnovský, který po dobrém zákroku domácího brankáře se dostal jako první k odraženému míči a střelou k levé tyči skóroval. Na branku domácích se v této době hrnula jedna akce za druhou. Po přesné přihrávce za obranu Popkovic se k míči dostal L. Hendrych, který střelou vedle gólmana zvýšil vedení našeho týmu. V závěru prvního poločasu se našemu týmu podařilo vstřelit ještě dvě branky. Pátou branku vstřelil T. Ondráček, který se postavil k přímému volnému kopu a střelou přes domácí zeď zvýšil naše vedení. Po centru z pravé strany propadl míč na volného R. Železného, který i v dané pozici zachoval chladnou hlavu a přesně umístěnou střelou k tyči vstřelil gól. Tímto gólem oslavil svůj první hattrick za Veliny. Gratulujeme! Do konce prvního poločasu již žádná branka nespadla a náš tým odcházel do kabin za neuvěřitelného výsledku 1:6.

Druhý poločas byl oproti prvnímu mnohem klidnější. Náš tým v žádném případě nechtěl nic podcenit, předváděl stále koncentrovaný výkon, dobře bránil a nepouštěl domácí do vyložených gólových příležitostí. V polovině druhého poločasu se nám podařilo zasadit domácím poslední „hřebíček do rakve“, když H. Metelka s přehledem proměnil sólo z poloviny hřiště a obstřelením gólmana vstřelil sedmou branku našeho týmu. Domácí Popkovice nakonec dokázaly vstřelit po rohovém kopu snižující branku na 2:7. To bylo z jejich strany vše, co se jim do konce zápasu podařilo. Náš tým měl ještě v závěru utkání několik možností ke vstřelení branky. To se nám ale nepodařilo a utkání tak skončilo výsledkem 2:7 pro náš tým.

Tento týden, v sobotu 20. září od 16:30, odehraje náš tým domácí utkání proti Rovni B. Je potřeba neusnout na vavřínech po jedné výhře a pokračovat v poctivém výkonu z Popkovic a potvrdit vítězství i na domácí půdě. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni! Aktuální tabulku naší soutěže můžete najít ZDE!