Popkovice – Veliny 3:3 (2:2)

Sestava: Sedlák – Stárek, Metelka, Hendrych, M. Novák – Trojan, Řepka, Koubek, Chejnovský – M. Holeček, Železný
Na střídání: Hemerka (za M. Nováka)
Branky za Veliny vstřelil: 3x M. Holeček (na 1:1, 1:2 a 3:3)

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí vedli již od 2. minuty, přesto je dělba bodů spravedlivá.“

Po domácím debaklu z předchozího kola si chtěl náš tým na hřišti v Popkovicích napravit reputaci a odvést si i nějaký ten bod. Úvod zápasu bohužel ale vyšel na jedničku domácím hráčům. Ti se již ve 2. minutě dokázali po rychlé přihrávce za naši obranu a následném přesném zakončení gólově prosadit. Naštěstí o deset minut později přišla z naší strany rychlá odpověď na obdrženou branku. Krásnou a přesně umístěnou střelou z velkého vápna se vytasil M. Holeček. Od tohoto okamžiku byla hra místy jako na houpačce. Náš tým se snažil ohrozit domácí svatyni skrze postupnou kombinaci. Naopak Popkovice zkoušely najít cestu přes dlouhé nakopávané přihrávky. Na další branku si přítomní diváci museli počkat až do 35. minuty. Na centr z levé strany si výborně naběhl M. Holeček, který přesnou hlavičkou poslal míč za záda domácího brankáře. Naneštěstí v poslední minutě prvního poločasu přišla z naší strany další hrubá chyba, kterou Popkovice s přehledem využily. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 2:2.

Druhý poločas byl oboustranně ve znamení nepřesných přihrávek a malého počtu vytvořených šancí. Přesto se v 62. minutě dostal domácí celek znovu do jednobrankového vedení. Branka spadla po přesné přihrávce na malé vápno, kde stál neobsazený útočník Popkovic. Ten míč s přehledem uklidil do naší sítě. Vedení 3:2 však nevydrželo domácím hráčům déle než jednu minutu. Přesně umístěnou střelou z velkého vápna se znovu vytasil M. Holeček, čímž zpečetil svůj výkon v tomto zápase hattrickem. Po zbytek druhého poločasu se obě mužstva marně snažila o vstřelení další branky. Utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů za remízu 3:3.