Srp
10

Přátelské utkání: Veliny – Roveň B 4:5 (3:2)

Sestava: Brankář (příbuzný od F. Chejnovského) – Fabián, Šejnoha, Karel Novák, Hendrych – Chejnovský, Metelka, Fajtšák (střídající Koubek), Hemerka – Luboš Sakař (nová posila Velin), Železný
Branky za Veliny vstřelili: 2x Chejnovský (na 1:0 a 3:2), Železný (na 2:2), Hemerka (na 4:3)
Diváků: 25

Poslední přípravné utkání jsme odehráli proti týmu Roveň B na domácí půdě ve Velinách (v neděli 4. srpna od 17:00). Zápas se hrál v příjemném fotbalovém počasí a pro diváky, kteří si našli cestu na náš stadion musel být zajímavý, neboť nabídl 9 gólů. První gól zápasu se nám podařilo vstřelit hned v úvodu zápasu, a to když F. Chejnovský si zkušeně poradil v pokutovém území a nedal brankáři hostů jedinou šanci. Bohužel již za pár minut se hostům podařilo s přímého volného kopu vyrovnat a posléze i strhnout vedení na svojí stranu. Nám se však v krátké době podařilo vyrovnat, když R. Železný dostal krásný míč za obranu a jako správný útočník v pohodě zakončil. Poté si vzal slovo již podruhé v zápase F. Chejnovský a z podobné situace jako následovala u prvního gólů, vstřelil i svůj druhý. Poločas tak skončil 3:2 pro náš tým.

Na začátku druhého poločasu hosté znovu srovnali. Šance se přelévaly ze strany na stranu, i když více aktivnějším týmem jsme v této fázi zápasu byli my. Po centru z levé strany se míč dostal k J. Hemerkovi, který krásnou střelou dostal náš tým znovu do vedení. Radost nám však nevydržela příliš dlouho. Po rohovém kopu se míč odrazil od naší tyčky do našemu obránce, který byl naprosto bezbranný a vstřelil si tak vlastní gól na 4:4. Hosté v závěru zápasu dali ještě jednu branku, a i přes naší snahu na vyrovnání už další gól nepadl. Zápas tak skončil výsledkem 4:5 pro hosty. I přes prohru v přátelském utkání můžeme říci, že náš tým předvedl celkem dobrý výkon vzhledem k počtu hráčů, kteří se na zápas sešli. Využili jsme spoustu šancí a myslím, že tento zápas byl výbornou generálkou na již zítřejší derby zápas v Ostřetíně. Začínáme od 17:00 a věřím, že si odvezeme nějaký bodový zisk. VELINY DO TOHO !!

Sokol Roveň též na svém webu publikoval článek o tomto přátelském utkání. Přečíst si ho můžete ZDE!