Dub
1

Roveň B – Veliny 1:3 (0:3)

Sestava: Šafránek – Martin Novák, Caletka, Metelka, Trojan – Hendrych, Petružálek, Koubek, Řepka – Houška, Železný
Branky za Veliny vstřelili: Metelka (na 0:1), Hendrych (na 0:2), Železný (na 0:3)

Jeden týden před začátkem jarní části soutěže IV. Holicko zavítal náš tým k poslednímu přátelskému utkání – do Rovně. Od začátku utkání jsme byli mírně lepším a nebezpečnějším týmem. Přesto si první obrovskou šanci vytvořili domácí hráči, kteří téměř dokázali využít naší hrubé chyby. Efektním přehozem nasměrovali míč přímo do brány, avšak, naštěstí pro nás, z brankové čáry odehrál míč do bezpečí M. Novák. Tato šance tedy gólem neskončila. O pár minut později jsme vybojovali náš první rohový kop. Na míč si nejvýše vyskočil H. Metelka a přesnou hlavičkou ho umístil za záda gólmana Rovně. Okolo 25. minuty dostal od D. Petružálka vynikající přihrávku za obranu domácích L. Hendrych. Únikem vpřed se dostal do pozice jeden na jednoho a střelou vedle brankáře k tyči zvýšil vedení našeho týmu na 0:2. V 30. minutě zápasu došlo k nepříjemné situaci na obou stranách. Po vzájemné šarvátce obdržel D. Petružálek spolu s domácím hráčem červenou kartu. Obě mužstva tak musela dohrát zbytek utkání pouze v deseti hráčích. V závěru prvního poločasu se nám ještě podařilo zvýšit vedení. Po centru za obranu domácích se dokázal gólově prosadit R. Železný, který střelou z velkého vápna namířil míč přesně k pravé tyči. Stav prvního poločasu byl 0:3 pro náš tým.

V průběhu druhého poločasu se hra vyrovnala a diváci mohli sledovat celou řadu zahozených vyložených šancí na obou stranách. Jedinou branku druhého poločasu vstřelila domácí Roveň, když po centru z pravé strany míč propadl na jejich neobsazeného útočníka. Ten nezaváhal, přehodil vše, co mu stálo v cestě a snížil na konečných 1:3. Přestože obě mužstva měla nespočet gólových momentů, vstřelit další branku se nám, ani domácím nepodařilo.

Tento týden, v sobotu 4. dubna od 16:30, odehrajeme na hřišti Bukovky první soutěžní utkání jara. Na podzim jsme doma s Bukovkou 1:2 prohráli, je proto zcela na místě pokusit se tuto ztrátu venku napravit.