Roveň B – Veliny 2:1 (1:1)

Sestava: Šafránek – L. Holeček, Metelka, Hendrych, Tukora – Hemerka, Řeháček, Petružálek, Trojan – R. Koubek, Železný
Na střídání: Sedlák (za Šafránka), V. Koubek (za Hemerku)
Gól za Veliny vstřelil: Železný (na 0:1)

Před zahájením jarní části naší soutěže jsme zavítali k poslednímu přátelskému utkání na půdu tradičního soupeře, do Rovně. Náš tým se snažil po celý zápas hrát aktivní kombinační hru, zatímco domácí celek zkoušel překvapit po dlouhých přihrávkách za naši obranu. Z první velké příležitosti se nám okolo 20. minuty podařilo vstřelit úvodní branku. Po přesné přihrávce za obranu se na levé straně hřiště zmocnil míče R. Železný, který nechytatelnou střelou z hranice velkého vápna skóroval. O deset minut později mohla Roveň vyrovnat, když trio hráčů postupovalo samo na našeho brankáře. Ten však rychlým vyběhnutím gólovou příležitost překazil. Domácí tým se nakonec vyrovnávací branky dočkal. Ta vznikla po dlouhém nakopnutém balónu za naši obranu a následné přihrávce na malé vápno. První poločas tak skončil výsledkem 1:1.

V druhém poločase neviděli přítomní diváci příliš zajímavou podívanou. Náš tým měl většinu času míč na svých kopačkách a snažil se postupným útokem dostat do zakončení. Vstřelit branku se nám ale nepodařilo. V předposlední minutě přišel rozhodující moment zápasu. Domácí útočník se po rychlé přihrávce za obranu dostal do vyložené šance. Ta byla překažena faulem ve velkém vápně a pan rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Ten domácí proměnili a zvítězili 2:1.

Tento týden, v neděli 10. dubna od 16:30, zajíždí náš tým do Chvojence. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!