Roveň B – Veliny 3:3 (2:3)

Sestava: Šafránek – Fabián, Caletka, Metelka, Stárek – Koubek, Petružálek, Řepka, Chejnovský – Železný, Trojan
Na střídání: Zdeněk (za Železného), Hendrych (za Koubka), Houška (za Zdeňka), Hemerka (za Chejnovského)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Trojan (na 2:2 a 2:3), Metelka (na 0:1)

Týdeník Pernštejn napsal: „Po pomalém rozjezdu domácí dominovali ve druhém poločasu, v němž ale jen srovnali.“

Podobně jako ve druhém jarním přátelském utkání, vstřelil náš tým i nyní proti B týmů Rovně na jejich půdě tři branky. Bohužel, oproti poslednímu utkání z toho nebylo vítězství, ale pouze remíza. Úvod zápasu vyšel mnohem lépe našemu týmu, když se nám podařilo vstřelit po rohovém kopu vedoucí branku. Na výborně zahraný rohový kop od D. Řepky si nejvýše vyskočil H. Metelka, který hlavou míč přesně umístil za záda bezmocného gólmana domácích. Po úvodní brance přišel z naší strany herní útlum, čehož domácí tým dokázal dvakrát využít. Po našich dvou hrubých chybách se domácím podařilo ze stavu 0:1 otočit výsledek na 2:1. I přes velké množství chyb na obou stranách jsme se znovu ujali vedení v zápase. Nejprve si na centrovaný míč perfektně naběhl V. Trojan, který do odkryté brány pohodlně skóroval. Stejný hráč se o pár minut později dokázal znovu gólově prosadit. Nejprve přelstil obránce Rovně a posléze umístil míč k pravé tyči jejich branky. Stav prvního poločasu byl 2:3 pro náš tým.

Do druhého poločasu nastoupila Roveň mnohem aktivněji než náš tým. Zásluhou své aktivity se domácím podařilo v 65. minutě vyrovnat. Na prodloužený míč si do malého vápna naběhl útočník Rovně, který si počínal velice nešikovně, když vysokou nohou ostře faulovat našeho brankáře. Pan rozhodčí bohužel tuto situaci přehlédl a domácí jen lehce dopravili míč do prázdné brány. Do konce utkání si domácí vytvořili konstantní tlak, přidat další branku se jim naštěstí nepodařilo. Zápas tak skončil remízou 3:3.

Tento týden, v sobotu 9. května od 17:00, nás doma čeká utkání proti aktuálně prvnímu celku tabulky, Rosicím B. Všichni fanoušci jsou srdečně zvání!