SK Pardubičky B – Sokol Veliny 1:1 (1:0)

Sestava: Šafránek – Ondráček, Kolář, Šejnoha, Chejnovský – Trojan, Koubek, Fabián, Metelka – Hendrych,  Železný
Na střídání: Kovalčík (za Hendrycha), M. Novák a Hemerka – nenastoupili

Týdeník Pernštej napsal:
„První poločas lepší domácí, druhou půli hosté. Zasloužená remíza.“

V předposledním venkovním utkání této sezóny jsme zavítali na stadion SK Pardubiček, ze kterého jsme si nakonec odvezli dobrý 1 bod a udrželi si tak náskok 2 bodů právě na B tým z Pardubiček v boji o 10. místo tabulky. V prvním poločase byli domácí aktivnějším týmem, ale vyložených šancí na obou stranách bylo velice pomálu. Náš tým měl sice velké množství rohů a standartních situací, žádný se nám však v prvním poločase využít ve střelenou branku nepodařilo. Domácí zaslouženě byli za aktivitu ke konci poločasu odměněni, když po centru z pravé strany se míč odrazil k jejich hráči, kterému už stačilo jen míč přesně umístit do naší branky. Poločasový stav byl tedy 1:0 pro domácí.

V druhém poločase jsme ale aktivnějším a důraznějším týmem byli my a okolo 60. minuty jsme dokázali po standartní situaci vyrovnat. Střelcem našeho týmu byl T. Ondráček, který přesně zamířil hezkou hlavičkou do sítě domácích. Domácí v druhém poločase moc šancí neměli .. zato my jsme hned několikrát zahrozili. Za zmínku jistě stojí šance F. Chejnovského z 88. minuty, která z hranice velkého vápna skončila jen na tyči. Utkání tak skončilo 1:1, což pro nás je letos teprve třetí remíza v sezóně, ale zato velice důležitá, protože je z venkovního prostředí. Příští týden nás čeká v sobotu Torpedo Pardubice, které se pře s Moravanami B o konečné druhé místo v tabulce. Utkání jistě nebude vůbec jednoduché, ale já věřím, že domácí prostředí využijeme a získáme nějaký bod. Začínáme od 17:00 !