Kvě
31

Veliny 3 kola před koncem zachráněny !!!

Omlouvám se všem našim čtenářům za nenapsání článků z posledních čtyř utkání mnohem dříve. Z důvodu porouchaného notebooku, který byl na reklamaci, to však nebylo příliš možné .. Tak alespoň teď dodatečně.

25.5. / Veliny – Litětiny A 1:0 (1:0)

Sestava: Šafránek – K. Novák, Ondráček, Kolář, Tukora – Trojan, Šejnoha, Fabián, Kovalčík – Hendrych, Železný
Týdeník Pernštejn napsal: „V prvním poločase měli domácí několik tutovek, ale dokázali využít pouze jednu. Po změně stran se karta obrátila, ale při šancích Litětin se vyznamenal domácí golman Šafránek“.

Další důležité utkání jsme odehráli proti týmu z Litětin, které rozhodně u nás chtělo bodovat. Jejich situace v tabulce je dosti nepříjemná .. My však měli jedinečnou možnost výhrou se definitivně zachránit. V prvním poločase jsme byli mnohem lepším týmem, měli jsme dost šancí, avšak gólem skončila pouze jedna. Po rohovém kopu na bližší tyči byl na správném místě L. Hendrych a dopravil míč do branky. V druhém poločase jsme měli více štěstí než rozumu, jak se říká. Hosté si šli za bodovým ziskem, ale nás perfektně podržel skvělý P. Šafránek, který vychytal nejméně 4-5 jasných gólových příležitostí. Vyhráli jsme tak hlavně díky jemu, a to tím nejhubenějším rozdílem 1:0, ale to vůbec nevadí, protože tyto 3 body pro nás znamenají definitivní záchranu do dalšího ročníku !!!

po23kolech

19.5. / Býšť – Veliny 3:1 (1:0)

Týdeník pernštejn napsal: „Domácí celý zápas v mírně převaze. Šance hostů vychytal domácí gólman“.

V poměrně příjemném jarním počasí jsme dorazili do Býště, která je již skoro jistá sestupující. V tomto utkání jsme chtěli definitivně rozhodnout o našem setrvání v dalším ročníku. Toto utkání se nám ale hrubě nevydařilo. Možná jsme soupeře lehce podcenili, možná Býšť byla lepším mužstvem. Faktem ale je, že jsme si ze hřiště posledního celku tabulky neodvezli ani bod. Domácí měli nespočet gólových šancí, do poločasu se však ale trefili jenom jednou. Hned na začátku druhého poločasu z přímého volného kopu se přesně trefil T. Ondráček a zvýšil tak naše šance na bodový zisk. Domácí však předvedli velkou bojovnost a během pár minut nám vstřelili dvě branky a tím tak zpečetili svoji výhru.

12.5. / Veliny – Sezemice B 4:2 (1:0)

Hned druhý den po utkání doma s týmem z Dražkovic jsme doma uvítali tým Sezemice B, který stejně jako my hraje o záchranu. Toto utkání jsme však zvládli parádně ! Po celý zápas jsme měli územní i střeleckou převahu, kterou již v prvním poločase korunoval gólem R. Železný. Začátek druhého poločasu jsme v žádném případě nechtěli ubrat z našeho tlaku, a zaslouženě jsme tak vstřelili 2 branky. První trefil R. Koubek a druhou H. Metelka. Hosté sice v zápětí snížili stav na 3:1, my jsme ale však už v dost šíleném počasí v závěru si vítězství pojistili. Trefil se D. Tukora. Nic na našem 3 bodovém zisku nemohl změnit ani smolný gól na 4:2, což byl i konečný výsledek. Toto vítězství nám nesmírně napomohlo k záchraně v III. Holicko.

11.5. / Veliny – Dražkovice 0:3 (0:1)

Týdeník pernštejn napsal: „Hosté zaslouženě zvítězili, protože na rozdíl od domácích využili některé ze svých šancí“.

Bohužel toto tvrzení bylo zcela pravdivé .. hosté nám dali lekci z efektivnosti a i přes celkem vyrovnanější utkání pohodlně vyhráli, když ještě v závěru během dvou minut upravovali skóre na 0:3 dvěmi pohlednými góly. My jsme již však závěr utkání dohrávali v oslabení o jednoho muže.