Srp
19

Nevydařený začátek nové sezóny

Do nové sezóny Veliny nevstoupily vůbec dobře, když z prvních dvou utkání (venkovních) si neodvážíme ani jeden bod a jsme tak zatím na posledním místě tabulky. Na tabulku se můžete podívat ZDE! Příští týden nás čeká další venkovní zápas, další derby, nyní na Chvojně, které si zatím vede jako nováček velice dobře, když prvně porazilo doma Litětiny 1:0 a tuto neděli překvapili jednoho z hlavních aspirantů na postup Moravany B a uhráli tam cenný bod za remízu 2:2. Na Chvojně nás tradičně nebude čekat nic jednoduchého, ale přesto již musíme za každou cenu bodovat !!

Oznamujeme též našim fanouškům i několik změn v našem týmu, které se odehráli před začátkem do nové sezóny. Náš tým opustil Bohuslav Kolář (zpět z hostování do Lípy n./O.), Jan Kovalčík (Ředice B) a Ondřej Fajtšák. Zároveň s potěšením Vás informujeme, že náš tým získal hned několik posil. Jsou jimi Lukáš Caletka, Petr Hotovec, Roman Vojáček, Luboš Sakař a na posledním středečním tréninku byl představen Josef Květenský.

17.8. / Sezemice B – Veliny 3:1 (3:1)

Sestava: Fabián – Karel Novák, Vojáček, Šejnoha, Stárek – Chejnovský, Koubek, Sakař, Trojan – Železný, Hotovec
Na střídání: Hendrych (za Vojáčka), Hemerka (za Karla Nováka), Martin Novák – nehrál
Branku za Veliny vstřelil: Železný (na 3:1)

Původně se měl tento zápas hrál u nás ve Velinách, vyhověli jsme však žádosti Sezemic a první vzájemný zápas této sezóny jsme odehráli na jejich hřišti. Zápas se nám však vůbec nevydařil.. Bohužel kvůli zranění gólmana P. Šafránka jsme museli improvizovat a v první polovině zápasu šel do branky H. Fabián, ve druhé M. Stárek. Utkání začalo aktivněji mužstvo ze Sezemic a vyvíjelo si na nás stále větší a větší tlak. My jsme se za první poločas dostali jenom k několika rohovým kopům a jediné střele na branku. Domácí hráli jednoduchý kombinační fotbal a ten jim přinášel tížený výsledek. Za první poločas nám vstřelili tři branky a my jsme už mohli být jenom rádi, že R. Železný v poslední minutě prvního poločasu korigoval výsledek na 3:1 přesně umístěnou střelou k tyči.

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem aktivněji a zápas byl hned vyrovnanější. Šance byly na obou stranách, ale ty nebezpečnější jsme si vytvořili my. Bohužel hned několik gólových příležitostí brankou neskončilo, a když nás na třikrát v závěru utkání podržel M. Stárek, tak zápas nakonec skončil stavem z prvního poločasu, 3:1. Za zmínku ještě stojí dodat, že jsme zápas odehrávali posledních 15. minut v deseti, když po druhé žluté kartě musel jít předčasně do sprch F. Chejnovský.

11.8. / Ostřetín – Veliny 6:3 (3:1)

Sestava: Šafránek – Caletka, Vojáček, Šejnoha, Stárek – Fabián, Koubek, Sakař, Chejnovský – Metelka, Železný
Na střídání: Hotovec (za Koubka), Hendrych (za Stárka), Hemerka (za Chejnovského), Karel Novák a Martin Novák nenastoupili
Branky za Veliny vstřelili: Fabián (na 0:1), Hotovec (na 3:2), Železný (na 4:3)

První letošní utkání bylo hned ve znamení „derby zápasu“, neboť jsme jeli hrát do nedalekého Ostřetína. Bohužel zápas jako derby vypadal a spíš než kvalitní fotbal se jednalo o časté potyčky a nebezpečné fauly. Korunu tomu nasadil tristní výkon hlavního pana rozhodčího, který na utkání namísto stanovených 45 minut předem dorazil až 5 minut před začátkem zápasu. Utkání se tak začalo hrálo až okolo 17:15. Ze začátku se pro nás zápas vyvíjel velice dobře, byli jsme aktivnějším týmem a měli jsme několik brankových příležitostí. Výsledkem naší aktivnosti byl úvodní gól zápasu, který vstřelil H. Fabián, když umístil nádhernou střelu z dobrých 25 metrů a ne zrovna lehkého úhlu k pravé horní tyčce brankáře domácích. Bohužel neuběhla ani minuta po našem vedoucím gólu a domácí po hrubce naší obrany a brankáře vyrovnali na 1:1. Zanedlouho se domácí po další nebezpečné akci dostali do vedení. Zlomový bod možná celého zápasu přišel ke konci prvního poločasu. Domácí obránce přihrál jejich útočníkovi, který v tu dobu byl v jednoznačném ofsajdu, který ukazoval i pomezní rozhodčí. Hlavní rozhodčí však nechal nepochopitelně hru běžet, ale ještě nepochopitelnější bylo když jejich útočník si „škobrtl o balón“, spadl na zem a úmyslně si postrčil míč rukou. Poté běžel sám na brankáře a skóroval na 3:1. Je zcela neuvěřitelné, že pan rozhodčí tuto ruku neviděl a nechal pokračovat hru, která pro nás pak znamenala dvoubrankovou ztrátu. Po zápase tento hráč ruku přiznal. Je vidět jak funguje fair-play .. V závěru prvního poločasu H. Metelka na kraji autového zázemí si i přes drobný faul na jeho osobu podržel balón a běžel na brankáře. Domácí ho však ve vápně celkem nevybíravě faulovali. Názor pana rozhodčího ? Údajně pískl již první faul na kraji autové čáry. Hvízd, který nikdo neslyšel .. Přes skoro nulovou autoritu hlavního rozhodčího udržet si zápas ve svých rukou, nepochopitelné verdikty na obou stranách se zápas více snášel k hrubým potyčkám. Většina domácích hráčů se nechovala vůbec dle fotbalových pravidel, hrubě faulovali a měli pořád ustavičnou chuť se prát. Výsledkem toho byla první červená karta, kterou obdržel domácí hráč za hrubé a úmyslné udeření H. Metelky. Do poločasu se více už nestalo a domácí tak vedli 3:1.

Druhý poločas jsme začali aktivněji, chtěli jsme využít početní výhodu a zvrátit tak výsledek na naši stranu. Střídající P. Hotovec za pár minut na hřišti dostal přesnou přihrávku za obranu a celkem bez problému obstřelil gólmana domácích. Na domácích však nevýhoda jednoho hráče na hřišti nebyla moc znát, naše obrana „kupila“ spoustu chyb a jednu z nich domácí zase využili. Výsledek se nám podařilo znovu zkorigovat důrazností v malém vápně, kdy R. Železný dopravil míč do sítě domácích (stav 4:3). Pomalu jsme se tak nadechovali k alespoň bodovému zisku … naše snažení však dostalo další ránu, když domácí znovu udeřili. Aby toho nebylo málo, tak H. Metelka byl znovu úmyslně udeřen a druhý hráč domácích tak musel opustit hřiště. I přes to, že domácí hráli jenom v 9 lidech, tak jejich útok se nezměnil a síla protiútoku byla veliká. V závěru tak upravili na konečných 6:3, což byl i konečný stav zápasu. I když domácí nehráli vůbec dle pravidel fair-play, musíme uznat, že po většinu zápasu byli lepším týmem a zaslouženě tak vyhráli.