Staré Hradiště B – Veliny 4:2 (3:0)

Sestava: Šafránek – Stárek, Karel Novák, Caletka, Vojáček – Trojan, Metelka, Sakař, Chejnovský – Hendrych, Fabián
Na střídání: Hotovec (za Hendrycha), Koubek (za Fabiána)
Branky za Veliny vstřelili: Metelka (na 3:1), Trojan (na 4:2)

Utkání ve Starém Hradišti bylo pro náš tým velice důležité, neboť se jednalo o přímý souboj dvou týmů nacházejících se na samotném chvostu tabulky. Bohužel však ani z pátého venkovního utkání této sezóny si neodvážíme žádný bod .. Musíme se tak poprat s velice těžkou situací, ve které se momentálně nacházíme. Ze šesti dosavadních utkání máme pouhý bod za domácí remízu s Litětinami, hrozivých 5 venkovních porážek a bohužel zatím ani jediné vítězství.. V zápase ve Starém Hradišti byli domácí od samotného začátku mírně lepším týmem, dostávali se do dobrých příležitostí ke vstřelení první branky zápasu. Jejich důraz v našem vápně nakonec slavil úspěch a vedl tak k úvodní brance. Domácí poté přidali ještě branku druhou a třetí, a jen díky ofsajdu jsme mohli děkovat, že jejich další gól do naší branky nebyl uznán. My jsme v prvním poločase měli jen několik šancí, které však brankou bohužel neskončily. Mnohdy nám scházela lepší přesnost a větší důraznost. Když se nám v závěru prvního poločasu podařilo konečně vstřelit branku, nebyla pro pochybné rozhodnutí domácího pomezního uznána. Poločas tak skončil nepříznivým skóre 3:0 ve prospěch Starého Hradiště B.

Druhý poločas jsme začali lépe než ten první, nedělali jsme již tolik chyb a odměnou nám byl gól H. Metelky, který v ne zrovna ideální střelecké pozici překvapil razantní střelou gólmana domácích a snížil tak na 3:1. Bohužel šance na zvrat nám nevydržela příliš dlouho, neboť domácím se podařilo vstřelit i branku čtvrtou. My jsme však zápas ani za tohoto stavu „nezabalili“ a pokoušeli se dál být aktivním týmem. Pět minut před koncem se nám podařilo vstřelit i brankou druhou, když V. Trojan tváří v tvář brankáři domácích přesně umístil míč k pravé tyči. Do konce zápasu se nic důležitého nestalo a utkání tak skončilo naší další porážkou, tentokráte 4:2. To pro náš tým znamená již docela velké nepříjemnosti, neboť jsme v tabulce poslední se ztrátou 3 bodů na předposledního.

Tento týden v sobotu nás čeká doma od 16:30 další těžký soupeř, Opatovice nad Labem B. Je zcela nezbytné už konečně naplno bodovat !! Když se nám zatím nedaří ve venkovních zápasech bodovat, je nutné získávat pravidelně body alespoň v utkáních domácích. Tabulku naší soutěže naleznete ZDE!