Torpedo Pardubice – Veliny 5:3 (3:0)

Sestava: Sedlák – Caletka, Stárek, Šejnoha, Chejnovský – Řepka, Koubek, Metelka, Trojan – Hendrych, Železný
Na střídání: Šafránek (za Sedláka), Řeháček (za Řepku), Tukora (za Caletku), M. Novák (za Železného)
Branky za Veliny vstřelili: Hendrych (na 3:1 a 4:3), Řeháček (na 3:2)

Týdeník Pernštejn napsal: „Překvapivě vyrovnané utkání, domácí měli více šancí.“

K předposlednímu venkovnímu utkání této sezóny zavítal náš tým do Mnětic, kde odehrává své domácí zápasy tým Torpedo Pardubice. Po minulém domácím fiasku s Dražkovicemi jsme se nyní sešli v plné sestavě a dokázali, aktuálně čtvrtému týmu naší tabulky, být více než vyrovnaným soupeřem. Aplikovali jsme na soupeře velice důrazný, aktivní a bojovný přístup, díky němuž jsme si dokázali vytvářet po celý zápas nebezpečné brankové příležitosti. Úvod utkání však vyšel mnohem lépe domácím, kteří dokázali vstřelit první gól zápasu již ve 3. minutě. Po závanu před naší brankou se dokázal domácí útočník nejlépe zorientovat a dobře umístěnou střelou přesně zakončit. Do konce prvního poločasu se domácí radovali ještě dvakrát z prakticky identických příležitostí jako u prvního vstřeleného gólu. I náš tým měl několik zajímavých gólových příležitostí, branku se nám bohužel vstřelit v prvním poločase nepodařilo. I když byl první poločas velice vyrovnaný, domácí dokázali zužitkovat své šance a odcházeli do kabin s tříbrankovým vedením.

Do druhého poločasu neměl náš tým co ztratit a začali jsme na soupeře aplikovat fyzicky náročnou hru s rychlým napadáním. Odměnou nám byla snižující branka L. Hendrycha, který po střele V. Trojana se dostal jako první k odraženému míči  a střelou k pravé tyči skóroval. O pár minut později rychlou a přesnou střelou k levé dolní tyči se z hranice velkého vápna blýskl nádherným gólem M. Řeháček. Náš stále se stupňující tlak dostal nepříjemnou ránu, když se Torpedo dokázalo již po čtvrté gólově prosadit. Náš tým nic nevzdal, nepolevil ze své aktivity a dokázal znovu snížit! Po perfektní přihrávce od R. Železného za obranu domácích, se k míč dostal znovu L. Hendrych, který zaseknutím balónu a střelou přes brankáře snížil na 4:3. Na našem týmu byla vidět enormní snaha vyrovnat. Bohužel v závěru utkání se nám již branku ze dvou nadějných pozic vstřelit nepodařilo. Poslední slovo si vzali v poslední minutě zápasu domácí, kteří do otevřené obrany dokázali vsítit gól a zvýšit své vedení na 5:3, což byl i konečný výsledek utkání.

Náš tým se rozhodně nemusí za předvedený výkon vůbec stydět. Předvedli jsme dle mého názoru nejlepší výkon této sezóny a je velice trpké, že jsme si nakonec nedokázali odvést alespoň bod, který bychom si za předvedený výkon minimálně zasloužili. Již zítra nás doma čeká suverénní leader naší soutěže, tým Horní Ředice A. Začínáme od 17:00.