Sestava: Šafránek – Stárek, Caletka, Ondráček, Tukora – Trojan, Koubek, Metelka, M. Novák – Hendrych, Železný
Na střídání: Chejnovský (za Ondráčka), Hemerka (za M. Nováka)
Gól za Veliny vstřelil: Trojan (na 1:0)
Diváků: 50

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí žehrají na proměnění pouze jedné z mnoha vyložených šancí. Po obrátce hosté otočili výsledek a to ještě nedali penaltu.“

Z tradičního derby zápasu proti Chvojenci se nám bohužel nepodařilo doma získat žádný bod. Po výborném výkonu v prvním poločase přišel velice špatný poločas druhý. Náš tým začal utkání velice aktivně, bojovně a snažil se praktikovat kombinační hru. Naše aktivita přinášela ovoce v podobě vytváření gólových šancí, které jsme však trestuhodně zahazovali. Na druhé straně si i hosté dokázali vytvořit jednu gólovou příležitost, která naštěstí pro náš tým skončila jen na břevně. Přibližně v polovině prvního poločasu přišla zasloužená odměna, když V. Trojan po pěkné kombinační akci vystřelil z velkého vápna přesně k levé tyči a dostal náš tým do vedení. Po vstřelené brance jsme neubrali na naší aktivitě a mohli dokonce vedení ještě zvýšit. To se nám bohužel nepodařilo a do kabin jsme tak odcházeli s hubeným vedením 1:0.

Hostující Chvojenec do druhého poločasu nastoupil mnohem aktivněji než my a dokázal hned v samotném začátku po centru z pravé strany a přesně umístěné dorážce vyrovnat. Hosté měli následně možnost dostat se do vedení, když po faulu ve velkém vápně nařídil pan rozhodčí pokutový kop. Ten naštěstí dokázal náš gólman, P. Šafránek, reflexním zákrokem nohou zlikvidovat. Po neproměněné penaltě se bohužel obraz hry nezměnil a hosté byli stále aktivnějším mužstvem. Svůj tlak dokázali korunovat druhou brankou, když po akci ve středu hřiště se útočník hostů dokázal v dobré pozici gólově prosadit. Náš tým navíc zbytek utkání musel odehrát oslaben o jednoho muže, když R. Koubek obdržel po druhé žluté kartě, kartu červenou. I přes oslabení jsme se dokázali v samotném závěru zápasu dostat do mírného tlaku. Po faulu za hranicí velkého vápna zahrával náš tým standardní situaci, ze které se nám podařilo, díky teči hostujícího obránce, vstřelit branku. Pan rozhodčí naneštěstí pro náš tým branku nepochopitelně neuznal. Uznání a omluva za vlastní chybu přišla až po zápase, což nám již ztracený bod přinést nemohlo. Utkání tak skončilo výsledkem 1:2 pro hosty.

VIDEO zachycující neproměněnou penaltu hostů můžete zhlédnout ZDE!