27

Veliny – Chvojenec B 5:0 (2:0)

Sestava: Šafránek – Stárek, Caletka, Hendrych, Fabián – Ondráček, Řepka, Řeháček, Trojan – Metelka, Morávek
Na střídání: Koubek (za Stárka), Chejnovský (za Trojana), Hemerka (za Metelku)
Branky za Veliny vstřelili: 2x Morávek (na 1:0 a 2:0), 2x Fabián (na 3:0 a 4:0), Chejnovský (na 5:0)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí jasně lepší po celý zápas a zaslouženě zvítězili.“

V prvním soutěžním utkání nového ročníku soutěže IV. Holicko přivítal náš tým na domácí půdě B tým Chvojence. V minulém ročníku skončili hosté v naší soutěži na třetím místě. Předpokládaně vyrovnané utkání se však nekonalo. Náš tým měl po celé dva poločasy mnohem více ze hry, předváděl líbivý kombinační fotbal a vytvářel si díky tlaku celou řadu zajímavých střeleckých pokusů. Z první velké příležitosti se nám podařilo v 15. minutě vstřelit úvodní branku zápasu. V chumlu hráčů na malém vápně se dokázal T. Morávek dostat k míči a přesným umístěním za záda bezmocného brankáře hostů skóroval. Stejný hráč se o dvě minuty později radoval znovu. Gól spadl po přesném centru do velkého vápna a následné střele z prvního dotyku směrem k soupeřově tyči. Po zbytek prvního poločasu měl náš tým ještě několik zajímavých momentů ke vstřelení branky. Bohužel, i díky menším nepřesnostem v zakončení se nám další branku vstřelit nepodařilo. První poločas tak skončil výsledkem 2:0 pro náš tým.

Do druhého poločasu Chvojenec přidal na aktivitě a byl nám po dvacet minut vyrovnanějším soupeřem. To však pouze do okamžiku, než se nám podařilo vstřelit naši třetí branku. Ta na straně hostů zapříčinila celkovou odevzdanost. Z pozice krajního obránce se ve velkém vápně dostal do dobré příležitosti H. Fabián, který střelou k pravé tyči zvýšil náskok našeho týmu na 3:0. Stejný hráč přidal v 75. minutě i čtvrtou branku. Po vynikajícím zákroku hostujícího gólmana se dostal k odraženému míči a nechytatelnou střelou pod břevno potěšil domácí fanoušky podruhé. Poslední branka zápasu spadla v závěrečných minutách druhého poločasu. Střídající F. Chejnovský se po sérii přihrávek našeho týmu dostal osamocen na pokutové území do pozice „jeden na jednoho“. V této pozici si dokázal zkušeně poradit a střelou k tyči pečetil výsledek zápasu na konečných 5:0 pro náš tým.

Tento týden, v neděli 30. srpna, netradičně již od 11:00, zavítá náš tým na hřiště do Dřítče. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni. SOKOL VELINY DO TOHO !!!