Veliny – Horní Ředice B 2:2 (0:1)

Sestava: Koubek – Fabián, Metelka, Hendrych, Stárek – Tukora, Řeháček, Řepka, Hemerka – Morávek, Holeček
Branky za Veliny vstřelili: Metelka (na 1:1), Morávek (na 2:1)
Diváků: 40

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí začínali v deseti, poté dorazil jedenáctý hráč. Hosté šli v první půli do vedení šťastnou brankou. Ve druhém poločase domácí otočili výsledek, ale hostům se podařilo v závěru vyrovnat.“

V domácím zápase proti Horním Ředicím B se potýkal náš tým se slabou docházkou, díky které jsme museli do utkání nastoupit v pouhých deseti mužích. Hostující tým se v úvodních minutách snažil nabídnutou početní výhodu zužitkovat, byl nebezpečnější a držel míč déle na svých kopačkách. Ve dvacáté minutě se počet hráčů na hřišti srovnal. Horním Ředicím se přesto podařilo z první šance vstřelit úvodní branku. Z hranice velkého vápna poslal útočník hostů nepříliš razantní střelu. Míč se k překvapení přítomných hráčů i diváků odrazil od pravé tyče a skončil až v naší síti. Po obdržené brance jsme ještě více přidali na aktivitě, dostali jsme hostující obranu pod tlak a vytvořili si i několik zajímavých střeleckých pokusů. Nepřesnost v zakončení bohužel zapříčinila, že se nám vyrovnávací branku do konce prvního poločasu vstřelit nepodařilo. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:1.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým s jasným cílem změnit nepříznivé skóre v náš prospěch. V 65. minutě si na centr z pravé strany výborně naběhl H. Metelka a přesnou hlavičkou poslal míč nechytatelně za záda gólmana Ředic. O deset minut později byl ve velkém vápně faulován náš hráč a pan rozhodčí nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil T. Morávek, který penaltu s ledovým klidem proměnil. Euforie ze vstřelené branky nám bohužel nevydržela příliš dlouho. Skákavý míč uklidil z hranice velkého vápna hostující hráč nekompromisně do horního růžku naší brány. Zbylé minuty druhého poločasu již další branku nepřinesly. Utkání tak skončilo remízou 2:2.

Tento týden, v neděli 18. října od 15:30, zajíždí náš tým do Rovně. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo.

Fotografie ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE!