17

Veliny – Mnětice 6:1 (2:0)

Sestava: Šafránek – Trojan, Koubek, Hendrych, Sedlák – Hemerka, L. Holeček, Řepka, Caletka – M. Holeček, Železný
Na střídání: Petružálek (za Hemerku), Chejnovský (za Sedláka)
Branky za Veliny vstřelili: 3x M. Holeček (na 2:0, 4:0 a 6:1), 2x L. Holeček (na 3:0 a 5:0), Železný (na 1:0)
Diváků: 50

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté zřejmě hodně oslavovali v sobotu postup, a tak si domácí s chutí zastříleli a zaslouženě zvítězili.“

K poslednímu utkání této sezóny zavítaly na naše hřiště Mnětice, které měly již z předešlého kola jistotu mistrovského titulu. Začátek zápasu vyšel našemu týmu na jedničku, když se nám již ve 2. minutě podařilo dostat se do jednobrankového vedení. Pro dlouhý centrovaný míč za hostující obranu si výborně naběhl R. Železný, který střelou z hranice velkého vápna skóroval. O dvacet minut později přišla po pravé straně velice povedená akce, která skončila přesnou přihrávkou do pokutového území. Tam čekal neobsazený M. Holeček, jenž střelou z prvního doteku poslal míč nechytatelně k pravé tyči. Hostující Mnětice se po celý první poločas do žádné vážné gólové situace nedostaly a mohly být jen rády, že se našemu týmu nepodařilo z dalších příležitostí zvýšit vedení. První poločas tak skončil výsledkem 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil náš tým ještě aktivněji než do poločasu prvního. Po většinu času jsme zatlačili hostující celek na jejich polovině hřiště. Díky této aktivitě se nám v 54. minutě podařilo vstřelit třetí branku. Efektivní kličkou na levé straně hřiště oklamal L. Holeček soupeřovu obranu a zamířil si to přímo do pokutového území. Zde nedal brankáři Mnětic žádnou šanci, když míč poslal přesně ke vzdálenější tyči. Od tohoto okamžiku byla na hostech vidět celková odevzdanost a skoro žádná vůle s výsledkem do konce utkání ještě něco udělat. V 67. minutě se M. Holeček vytasil na hranici velkého vápna s razantní střelou, která krásně zapadla do horního růžku soupeřovy svatyně. O deset minut později, po centru z pravé strany, doklepl na malém vápně L. Holeček míč s přehledem do sítě, čímž zvýšil vedení našeho týmu na 5:0. Hostující tým se v 82. minutě zmohl alespoň na čestný úspěch, když z nařízeného pokutového kopu hráč Mnětic skóroval. Poslední slovo měl v poslední minutě zápasu náš tým, když M. Holeček využil dalšího zaváhání v soupeřově zadních řadách a zkompletoval tak svůj výkon hattrickem. Utkání tak skončilo naším zaslouženým vítězstvím 6:1.

Tímto zápasem skončila sezóna 2015/2016. Náš tým skončil na pěkném 4. místě. Naše bilance byla 10 výher, 5 remíz, 5 proher, skóre 55:44 a 35 bodů v tabulce.