Veliny – Nemošice B 0:3 (0:1)

Sestava: Sedlák – Železný, Petružálek, Beneš, Trojan – Jozíf, Strnad, Faltys, V. Koubek – Kovalčík, Švanda
Na střídání: Blažek, Fajtšák, Bajzík
Diváků: 50

Týdeník Pernštejn napsal: „Domácí mají stále problémy se vstřelením branky, a tak hosté zaslouženě zvítězili.“

V domácím zápase proti Nemošicím B, které v dosavadní sezóně neztratily ještě ani jeden bod, nás nečekalo nic jednoduchého. První větší šance zápasu přišla až v 15. minutě, kdy hostující hráč napřáhl ke střele z hranice velkého vápna. Ta bohužel nechytatelně zapadla do horního růžku naší brány. O minutu později mohli hosté navýšit své vedení. Pozemní střelu k tyči naštěstí vyrazil O. Sedlák na roh. Ve zbývajících minutách prvního poločasu se hrálo spíše ve středu pole, bez vyložených příležitostí na obou stranách. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:1.

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany mnohem aktivnější než do poločasu prvního. V 54. minutě obehrál V. Trojan obránce a dva metry za hranicí velkého vápna vystřelil. Brankář Nemošic si ale se skákavou střelou poradil. V 57. minutě obdržel R. Železný přihrávku za obranu a po levém křídle postupoval do pokutového území. Z ostrého úhlu se pokusil překonat hostujícího brankáře. Ten byl ale připraven a nepříjemnou střelu vyrazil mimo tři tyče. V 61. minutě přišla jako „blesk z čistého nebe“ útočná akce Nemošic, která skončila druhou vstřelenou brankou v naší síti. V 69. minutě zahrávali hosté rohový kop. Následná střela byla zblokovaná tak nešťastně, že mířila do protipohybu našeho brankáře. O. Sedlák však předvedl neskutečný reflex, když vytáhl míč konečky prstů do břevna. Závěrečné slovo zápasu si v 87. minutě vzali opět hosté. V chumlu hráčů v našem pokutovém území zahrál soupeřův hráč rukou. Ta k nelibosti našeho týmu odpískána nebyla. Celá akce byla zakončena povedenou střelou k tyči. Utkání tak skončilo výsledkem 0:3.

Tento týden, v neděli 7. října od 16:00, zajíždí náš tým do Dašic. Soupeřem nám bude domácí B mužstvo. V Dašicích se nám dlouhodobě nedaří. Naposled jsme porazili tento celek na jeho hřišti před 12 lety (22. října 2006). Od této doby jsme na jejich stadionu neuhráli ani jeden bod. Podaří se nám tuto nepříznivou bilanci prolomit? To zjistíme už tuto neděli. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni.