Veliny – Ostřetín 0:1 (0:0)

Sestava: Sedlák – Mádlo, R. Koubek, Fajtšák, Jozíf – V. Koubek, Faltys, Hájek, Strnad – Bajzík, Beneš
Na střídání: Švanda, Blažek
Diváků: 53

Týdeník Pernštejn napsal: „Hosté mírně lepší a tomu odpovídá i výsledek zápasu.“

Tradiční derby proti Ostřetínu nabídlo přítomným fanouškům velice vyrovnanou partii. Vstup do zápasu měli mnohem lepší hosté, kteří po naší smolně zahrané ruce ve velkém vápně získali v 5. minutě výhodu pokutového kopu. Ten naštěstí soupeř trestuhodně zahodil. Neumístěná střela bez větší razance byla pro našeho brankáře bezproblémovou záležitostí. Následující minuty se odehrávaly většinou ve středu hřiště, bez větších příležitostí na obou stranách. Až v posledních pěti minutách prvního poločasu si Ostřetín vypracoval dvě nebezpečné situace. Nejprve se po centru z levé strany dostal hostující útočník k hlavičce, kterou míč nasměroval k tyči. Náš brankář, O. Sedlák, se však vytasil s neuvěřitelným zákrokem a „gólovku“ vytěsnil na roh. Poté, o minutu později, se dva hráči Ostřetínu ocitli sami před naším gólmanem. Ani v tomto případě tato šance gólem neskončila. Obě mužstva tak odcházela do kabin za stavu 0:0.

V 69. minutě vyzkoušel hostující hráč z pravé strany velkého vápna pozornost našeho brankáře. Razantní střelu směřující do horního růžku naší brány naštěstí Ondra vytěsnil mimo tři tyče. Rozhodující okamžik celého zápasu přišel v 75. minutě. Po zbytečném faulu na naší polovině hřiště zahrával Ostřetín standardní situaci. Pro výborně kopnutý míč letící do prostoru penalty si nejvýše vyskočil hostující útočník a nechytatelně uklidil míč hlavičkou do naší sítě. Největší šance našeho celku přišla až v 84. minutě. Po sérii přihrávek se na hranici velkého vápna dostal ke střele B. Švanda. Jeho pokusu bohužel scházelo pár centimetrů. Utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Tento týden, v neděli 9. září od 17:00, čeká náš tým další soutěžní utkání. Soupeřem nám bude Býšť. Zápas bude odehrán na hřišti v Horních Ředicích. Všichni fanoušci jsou tímto srdečně zváni.